Деякі зміни стільця, больові відчуття, здуття, шуми – існує ряд зовнішніх ознак, що говорять про погане здоров’я кишечника.

Сьогодні лікарям вже точно відомо, що здоров’я кишечника впливає майже на всі аспекти загального стану організму людини – від настрою і міцності імунітету до показників ваги. Такий вплив визначається бактеріальним складом кишкової флори: чим більш стійкий його баланс, тим міцніше загальне здоров’я.

Ось чому медики часто радять приділяти цьому травному органу підвищену увагу і підтримувати його оптимальну роботу різними заходами (наприклад, вживаючи здорову їжу, клітковину, продукти з пробіотиками і пребіотиками). Сама травна система унікально влаштована в тому сенсі, що може подавати певні зовнішні ознаки, якщо виникають якісь проблеми, дану здатність їй забезпечує специфічний зв’язок з головним мозком.

Читайте також:  Ранні симптоми деменції: перші труднощі виявляються при кип'ятінні чайника

Видання Express опублікувало лікарські рекомендації про зовнішні ознаки, які говорять про погане здоров’я кишечника. Медики радять звертати увагу на наступні зміни.

Звуки. Травні шуми викликаються рухом газу, рідини і суміші їжі, пиття і травних соків через різні області кишечника. Їх посилення може означати, що людина відчуває стрес або тривогу, оскільки відбувається стимуляція блукаючого нерва, що змушує кишечник працювати швидше, ніж зазвичай. Також це один із сигналів непереносимості якихось харчових компонентів.

Колір виділень. Чорний і дегтеобразний стілець може вказувати на кровотечу в тонкому кишечнику або шлунку. Блідий стілець в поєднанні з темною сечею – на камені в жовчному міхурі.

Читайте також:  Названо найкращі продукти для захисту від хронічного захворювання нирок

Труднощі з випорожненням. Вони часто викликаються змінами, викликаними їжею або психологічним станом. В цілому чим важче стілець, тим повільніше його проходження через кишечник – нерідко це відбувається через недостатнє споживання води, клітковини.

Спазми і болі в животі. Зазвичай бувають обумовлені контактом з м’язами кишечника, в більш рідкісних випадках, якщо біль постійна і сильна, це може вказувати на кишкову непрохідність.

Гострий біль трохи нижче грудини, який полегшується від їжі, може говорити про виразку, що розвивається всередині слизової оболонки шлунка і верхньої частини тонкої кишки.

Біль в правому верхньому куті живота, що поширюється в спину трохи нижче правої лопатки – про наявність каменів в жовчному міхурі.

Читайте також:  Симптоми серцевого нападу у жінок відрізняються від чоловічих: як їх впізнати

Здуття. Його виникненню сприяють стрес, зловживання газованою водою, вуглеводами, вживання деяких продуктів харчування. Якщо здуття відчувається як хворобливе і постійне, воно може бути ознакою чогось більш серйозного.

Кислий присмак у роті, печія. Відчуття кислоти в роті і печіння в середині грудей, здуття, нудота – все це неприємні зовнішні ознаки кислотного рефлюксу, при якому шлункові соки проникає в основу стравоходу. Якщо його не лікувати, з часом це може посприяти розвитку раку стравоходу.

Фахівці резюмують, що “оскільки біль і дискомфорт у животі можуть виникати при багатьох різних захворюваннях, завжди варто звернутися до терапевта, щоб виключити більш серйозні стани, якщо проблема не зникне”.