З огляду на зростання числа хворих на рак, не можна недооцінювати роль профілактики злоякісних новоутворень. З метою запобігання онкозахворювань вчені рекомендують вживати в їжу певні продукти.

Ряд видань опублікували складений зарубіжними вченими список продуктів, що допомагають захиститися від виникнення ракової пухлини.

Так, в списку значаться насіння чіа, до складу якого входять: кемпферол, кверцетин та хлорогенова кислота – речовини, що використовуються в лікарських препаратах для профілактики раку.

Також для запобігання раку рекомендується вживання червоного винограду. Його шкірка містить в собі потужні антиоксидантні компоненти – антоціани і катехіни. Антиоксиданти пригнічують в організмі активність вільних радикалів – окислювальних молекул, під дією яких руйнується клітинна структура і виникає запалення.

Іншим супер-джерелом антиоксидантів на думку вчених є волоські горіхи. Зокрема, ці горіхи поставляють в організм альфа-лінолеву кислоту, яка допомагає боротися з розвитком пухлин в товстому кишечнику.

Ще один продукт, важливий для запобігання раку, – це артишок. За словами дослідників, вживання цього овоча захищає від активації ракових клітин молочної залози, кишечника.

Корисна в справі профілактики раку і брюссельська капуста. Елементи, які входять в її склад володіють інгібуючими властивостями щодо злоякісних утворень сечового міхура, товстої кишки, молочної залози, печінки, легенів, передміхурової залози.

Крім того, вчені-онкологи настійно рекомендують їсти чорницю. За даними, опубліковані в науковому журналі Pathology & Oncology Research, екстракт чорниці може діяти як сенсибілізатор ракових клітин, тобто, підвищувати їх світлочутливість, роблячи більш уразливими для променевої терапії. У цій ягоді містяться речовини флафоноїди, проявляють потужні антиоксидантні, протизапальні властивості.

Джерело: МедікФорум