Американські дослідники встановили, що вживання електронних сигарет може бути пов’язано з розвитком легеневих інфекцій. Виявляється, дані гаджети можуть бути шкідливими для здоров’я незалежно від того, міститься в них нікотин чи ні.

Електронні сигарети традиційно розглядаються як здорова альтернатива сигаретам звичайним, проте цілий ряд досліджень, проведених в останні роки, показав, що ці девайси не так безпечні для здоров’я. І ось тепер стало відомо, що серед іншого, що використовується в даних електронних сигаретах рідина може викликати легеневі інфекції.

Автори дослідження взяли зразки клітин з повітряних проходів здорових некурящих дітей у віці від 8 до 12 років і піддали їх впливу пари від електронних сигарет. Аналізи показали, що клітини сильно пошкоджені. У ході експерименту клітини поміщали в кінець стерильного контейнера, а з іншого боку нагнітався пар від електронної сигарети. Таким чином можна було створити ефект куріння.

Пар від електронних сигарет практично негайно збільшив концентрацію білків IL-6, що говорило про пошкодженну імунну реакцію. Клітини демонстрували досить сильний протизапальний відповідь, що робило їх у високому ступені уразливими по відношенню до легеневих інфекцій. Отримали пошкодження і клітини епітелію, які захищають легені.

Саме вони охороняють наше здоров’я від усієї цієї небезпеки, яка може проникнути всередину разом з повітрям. Навіть без нікотину рідина від електронних сигарет впливала на захисні властивості епітелію, що збільшувало ризик розвитку хвороб.

У 2012 році приблизно 1,8 млн підлітків і молодих людей в США пробували електронні сигарети, так як вони просувалися як здорової альтернативи справжнім сигаретам. Торік кількість людей, що спробували ці гаджети, зросла до 40 мільйонів чоловік. Відзначимо, що в ході дослідження вчені вивчали вплив електронних сигарет виключно на дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЕЛЕКТРОННИЙ ДИМ

ЕЛЕКТРОННІ СИГАРЕТИ В 10 РАЗ НЕБЕЗПЕЧНІШІ ЗА ЗВИЧАЙНІ

В ЕЛЕКТРОННИХ СИГАРЕТАХ КАНЦЕРОГЕНІВ БІЛЬШЕ, НІЖ У ЗВИЧАЙНИХ