Вчені з Королівського університету в Белфасті проаналізовані дані останніх досліджень, що дозволило зробити висновок, не все оброблене м’ясо несе в собі ризики для здоров’я. Бекон виявився найнебезпечнішим винуватцем розвитку раку.

Ще в 2015 році Всесвітня організація охорони здоров’я класифікувала все оброблене м’ясо як канцероген, здатний викликати рак. У цьому списку бекон, сосиски, шинка, інші варіації харчових виробів. У цьому дослідженні вчені знайшли докази того, що не всі відповідні різновиди являють собою ризик, що пов’язано з наявністю нітритів, що є ключовими. Зокрема, консервант, який використовується для продовження терміну придатності і поліпшення кольору, збільшує ймовірність онкологічного захворювання до 65%. Суть же полягає в тому, що не всі виробники додають його до складу продуктів.

Читайте також:  П'ять проблем зі здоров'ям, які зазвичай виникають після 50 років

“Не все оброблене м’ясо містить нітрити. Наприклад, британські та ірландські ковбаси не обробляються ними на відміну від багатьох європейських і американських, таких як сосиски, пепероні і чорізо”, – зазначили вчені.

Співавтор дослідження професор Елліотт, який раніше провів дослідження в області безпеки харчових продуктів після скандалу з кониною у Великобританії, додав, що наукова робота принесла більше ясності в те, яке оброблене м’ясо є особливо небезпечним. У будь-якому випадку необхідні додаткові дослідження, перш ніж остаточно буде доведено причинно-наслідковий зв’язок між беконом і раком.

Важливо: дослідження, опубліковане в квітні цього року, показало, що часто вживається бекон збільшує ризик розвитку раку кишечника на 20%. Тим не менш, у вересні цього року група канадських вчених заявила, що зазначений зв’язок сумнівний.

Читайте також:  Через ці продукти у вас виникнуть тромби