У вас мляве волосся, тьмяна шкіра і слабкі нігті? Якщо це так, вам слід подумати про зміну дієти.

Щоб ви могли повернути час назад і дати своєму тілу новий вид, зберігаючи при цьому оптимальний гормональний баланс.

Гормональний баланс і наш зовнішній вигляд

Гормони впливають на нашу імунну відповідь, впливаючи на ріст клітин і відновлення тканин. Отже, давайте розглянемо кожен з основних гормонів, що впливають на наш зовнішній вигляд.

І дізнаємося деякі методи, які можна використовувати для досягнення гормонального балансу, необхідного для досягнення молодої і сяючої шкіри.

Інсулін

Високий рівень інсуліну може прискорити утворення зморшок на шкірі. Надлишок інсуліну виникає при вживанні продуктів з високим вмістом цукру. Наприклад, таких як тістечка, кекси, білий рис і напої, які викликають сплески цукру в крові і підвищений рівень інсуліну.

Відмова від цих продуктів при одночасному вживанні збалансованої дієти з білками, вуглеводами і корисними жирами кожні три-чотири години допоможе збалансувати рівень інсуліну.

Позбавлення сну також особливо пов’язано з підвищеним рівнем інсуліну. Тому відпочинок в необхідні години ідеальний для того, щоб уникнути сплесків інсуліну і омолодити шкіру і наше волосся.

Кортизол

Стрес не лише шкідливий для здоров’я, але також зафіксовано вплив старіння на наші клітини шкіри. Кортизол є одним з головних винуватців передчасних зморшок і в’ялої шкіри.

Естроген

Естроген виробляється яєчниками до менопаузи і наднирковими залозами після менопаузи. Наднирники виробляють менше естрогену, якщо вони втомилися, що часто зустрічається при стресовому способі життя, порушеннях сну, нерегулярних звичках харчування або хронічних захворюваннях.

Рівень естрогену у більшості жінок починає знижуватися з середини до кінця 40-х років. Але у деяких жінок, особливо дуже худих, падіння може наступити набагато раніше.

Зменшуючи вироблення естрогену, який відбувається природним чином з віком шкіра стає більш тонкою і менш еластичною. Що призводить до зморшок і провисання, оскільки виробляється менше колагену і еластину.

Підняти рівень естрогену

Деякі прості дієтичні зміни можуть допомогти поліпшити рівень естрогену за рахунок споживання фітоестрогенів. Наприклад, таких як лляне насіння і ферментованих соєвих продуктів.

Ви можете поєднувати лляне насіння та органічні соєві боби. Або готувати салати або додавати в коктейлі.

Збільште споживання овочів, таких як броколі і брюссельська капуста. Вони містять індоли, сполуки, які необхідні для балансу естрогену.

Трав’яні продукти, такі як солодка, дягеля, червона конюшина або чорний кохош також використовуються для регулювання рівня естрогену.

Тестостерон

Надлишок тестостерону, як у жінок, так і у чоловіків, може викликати появу прищів на обличчі, грудях або спині.

З віком жінки, як правило, відчувають підвищення рівня андрогенів і зниження рівня естрогену.

Чоловіки, як правило, відчувають зворотне — підвищення рівня естрогену і зниження рівня тестостерону. Що і викликає висихання шкіри. Підвищити рівень тестостерону можна за допомогою трав, управлінням стресом або силовими тренуваннями.

Мелатонін
Відповідний відпочинок, щоб поліпшити як здоров’я шкіри, так і волосся, досягається необхідністю спати 8 годин на день. Мелатонін і серотонін, гормон щастя, виробляються в нашій шкірі з амінокислоти триптофан.

Але якщо ми не отримуємо достатньої кількості білка в нашому раціоні, рівень мелатоніну також може знизитися.

Згідно зі статтею, опублікованою в науковим журналом, Мелатонін бере участь в зростанні волосся і захисту від меланоми.

Як антиоксидантний гормон, мелатонін захищає нас від ультрафіолетових променів. І мабуть, грає роль у відновленні згорілої або пошкодженої шкіри.

Ви можете підтримати виробництво мелатоніну місцево, але це має бути під наглядом фахівця. Хоча найбільш практичне рішення буде досягнуто з хорошим відпочинком.

Прогестерон

На відміну від естрогену, рівень прогестерону у жінок у віці після 30 років часто починає знижуватися, що робить нашу шкіру тьмяною.

Вагітні жінки часто можуть отримати особливе світіння на шкірі, секрет у високому рівні прогестерону. Цей відновлюючий гормон корисний для еластичності шкіри і правильного кровообігу.

Рівень прогестерону знижується з менопаузою і стресом. Низькі рівні прогестерону також пов’язані з такими станами, як передменструальний синдром, фіброзно-кістозна хвороба молочної залози.

А також безпліддя, підвищений ризик і частота мимовільних абортів, а також синдром полікістозних яєчників .