Протягом багатьох років вважалося, що дефіцит магнію збільшує ризик різних захворювань. Сюди входять як інфекційні захворювання, так і такі стани, як рак. Дослідження на тваринах показали, що дефіцит магнію підвищує сприйнятливість до вірусів грипу.

Нове дослідження визначило, як мінерал використовується в імунній системі. Магній в кровотоці дозволяє Т-клітинам націлюватися на аномальні або інфіковані клітини, передає Express.

Він робить це шляхом модифікації білка під назвою LFA-1 на поверхні Т – клітин, – пояснює професор Крістоф Хесс.

“Якщо магній присутній у достатній кількості поблизу Т-клітин, він зв’язується з LFA-1 і гарантує, що він залишається в розширеному і, отже, активному положенні».

Читайте також:  Як харчуватися навесні: поради нутриціолога

Дослідницька група виявила, що в середовищі, позбавленому магнію, клітини не можуть нормально функціонувати. Це не означає, що споживання магнію вплине на ризик або перспективи лікування раку.

Провідний автор Йонас Летшер пояснює, що майбутні дослідження повинні будуть підтвердити, чи має магній захисну дію.
“В якості наступного кроку ми плануємо проспективні дослідження для перевірки клінічного ефекту магнію як каталізатора імунної системи”.

Дослідження дійсно може вплинути на імунотерапію. Імунотерапія-це метод лікування, спрямований на активацію імунної системи для знищення ракових клітин.

В експериментальній моделі дослідники змогли пов’язати підвищену концентрацію магнію навколо пухлини з більш сильною відповіддю Т-клітин.

Читайте також:  Названо навичку, яка на 7 років уповільнює старіння мозку

Попередні дослідження показали, що імунотерапія менш ефективна у пацієнтів з низьким рівнем магнію в крові. Також були проведені дослідження, які передбачають, що рак може викликати дефіцит магнію. Імунна система залежить від великої кількості поживних речовин і мінералів. Порушення будь-якого з них може послабити імунну систему, тому не слід зосереджуватися виключно на магнії.