Існують відомості, що тривалість життя чоловіка залежить від того, як він прожив десятиліття від 40 до 50 років. Чи так це?

Так чи інакше, ми всі потрапляємо в полон стереотипів, які диктують нам як правильно жити. Якщо ти хлопчик – не плач, вважаєш себе чоловіком – не скаржся. Чоловік повинен бути сильним! Проте в житті будь-якого чоловіка наступає період, коли він стає безсилим перед природою. І для того, щоб відстрочити цей період, після сорока слід задумати про багатьох питаннях, що стосуються здоров’я.

Від чого залежить здоров’я чоловіка?

Перш за все, здоров’я чоловіка залежить від самого чоловіка, його спадковості, життєвого настрою і, звичайно ж, способу життя. На жаль, середньостатистичний житель України живе всього 60-62 роки. І пояснення цьому просте – зневажливо-байдуже ставлення до власного здоров’я, надмірне вживання алкоголю, куріння і головне – відсутність цінностей, що визначають здоров’я, як показник добробуту і успішності.

Багато чого в здоров’я чоловіка залежить від рівня тестостерону. Однак через постійної напруги і психічних перевантажень рівень вільного тестостерону, знижується. Встановлено, що адже встановлено, що адреналін і норадреналін (гормони стресу), знищують його. А якщо в організмі чоловіка немає вільного тестостерону – то немає і потенції. Тестостерон в організмі чоловіка знаходиться в двох станах: у зв’язаному і у вільному. Пов’язаний тестостерон, образно висловлюючись, – це банківський рахунок чоловіка, а вільний – готівку!

Читайте також:  Варикоцеле и бесплодие: диагностика и методы лечения

Рівень вільного тестостерону, за даними американських дослідників, знижується, починаючи з 25 років приблизно на 2-3% на рік, а рівень пов’язаного тестостерону може знижуватися після 45 приблизно на 0,8-1,6% на рік.

40 років – це рубіж?Здоров'я чоловіка після 40 років

Оскільки зниження утворення вільного тестостерону в чоловічому організмі стає помітним після 40 років. То особливу увагу на чоловіче здоров’я слід звернути в цьому віці, якщо, звичайно, чоловік не задумався над цим питанням раніше. Як зовні проявляється зниження вільного тестостерону? Починають рідшати волосся, змінюється колір обличчя, під очима з’являються «мішки», фігура стає пухкою, з’являється живіт і, зростає невдоволення собою, яке, у свою чергу, перетворює проблему в замкнене коло. Саме в цьому віці чоловік замислюється над словосполученнями «аденома простати», «еректильна дисфункція» … Але, на думку лікарів-андрологів нормальна ерекція можлива і після 60 років і навіть у 70!

Читайте також:  Варикоцеле и бесплодие: диагностика и методы лечения

Всі знають про те, що проблему простіше запобігти, ніж вирішувати, але ніхто не поспішає з візитом до чоловічого лікаря. Природно, процес старіння – це закономірний процес, але не варто надавати йому фатальний характер. Потрібно просто запам’ятати, що здоров’я чоловіки після 40 років потребує зміцнення.

Які медичні обстеження потрібно проходити чоловікові після 40 років?

 

  • Контроль артеріального тиску. Бажано проводити контроль артеріального тиску, як мінімум двічі на рік. Якщо показники вашого тиску вище 120/80, потрібно звернутися за консультацією до лікаря-терапевт або кардіолога.
  • Перевірка рівня холестерину в крові. Рівень холестерину рекомендується перевіряти кожні 5 років. За наявності ризику виникнення серцево-судинних захворювань (паління, підвищений артеріальний тиск, ожиріння, погана спадковість) здавати цей аналіз рекомендується щорічно.
  • Перевірка рівня цукру в крові. Чоловікам після 40 років слід один раз на рік здавати аналіз на вміст цукру в крові. Фактори ризику: надмірна вага, сидячий спосіб життя, спадкова схильність. Якщо при цьому у чоловіка підвищений артеріальний тиск, а також підвищений рівень холестерину, такий аналіз рекомендується здавати кожні три місяці, так як при діабеті підвищується ризик інсульту та інфаркту міокарда.
  • Обстеження в уролога – андролога. Після 40 років чоловікові рекомендовано пройти трансректальне УЗД передміхурової залози, здати аналіз на маркери раку простати, визначити рівень зв’язаного і вільного тестостерону, рівень лютеінезірующій (гормон, що подає головному мозку сигнал про необхідність продукування тестостерону), аналіз на рівень естрадіолу, що провокує розвиток раку передміхурової залози та ін
  • Ультразвукове обстеження судин шиї. Подібне обстеження показано кращим чоловікам з метою виключення аневризми аорти. Рекомендовано проводити подібний аналіз між 60 і 70 роками.
Читайте також:  Варикоцеле и бесплодие: диагностика и методы лечения

Завдяки своєчасній діагностиці та своєчасної медичної корекції, можна запобігти розвитку багатьох захворювань і серйозних ускладнень вже існуючих захворювань, а значить зберегти чоловіче здоров’я на довгі роки.