Дослідники з США представили на сторінках журналу Proceedings of the National Academy of Sciences результати роботи з вивчення подружньої поведінки. Підсумком цього наукового проекту став висновок фахівців про те, що в шлюбі існують цикли, пов’язані з підвищенням ризику зрад.
 

На думку авторів дослідження, в середньостатистичному шлюбі можна спостерігати десятирічні вікові фази, пов’язані з імовірністю того, що хтось із подружжя «піде наліво». Правда, фахівці стверджують, що для чоловіків подібна закономірність більше характерна, ніж для жінок.

«Схильність до зрад посилюється з настанням кожного нового десятиліття життя, у віці 29, 39, 49 і так далі. Особливо це стосується чоловіків », – зокрема, пишуть психологи.

 
Дослідниками було здійснено аналіз інформації з онлайн-сервісу знайомств для людей, які вже перебувають у відносинах. Із понад восьми мільйонів чоловіків, які були на ньому зареєстровані, у майже мільйона (близько 950 тисяч) цифра віку закінчувалася на 9. При цьому статистична ймовірність того, що ці ловеласи перебували на сайті, на 18% перевищувала випадкову величину. У той же час щодо жінок подібна закономірність була виражена в набагато меншому ступені.
 
Вчені вважають, що усвідомлення того, що вони прожили чергові 10 років свого життя, особливим чином впливає на людей, що живуть у шлюбі. На думку психологів, подружжя схильні розглядати кожен такий десятирічний цикл як життєвий період, що має специфічне значення, – як нову епоху, що вимагає перегляду звичних цінностей і сенсу існування. Під впливом подібного настрою багато людей здійснюють спроби змінити своє життя і свою поведінку.

На жаль, такі зміни не завжди пов’язані з приємними і щасливими трансформаціями. Вважаючи, що прийшов час змінитися, подружжя може почати шукати стосунки на стороні, змінювати місце проживання, роботу, йти з сім’ї і навіть кінчати життя самогубством, підкреслюють дослідники. Вони говорять про те, що десятирічні цикли в шлюбі вимагають від подружжя прояви більше терпимості й розуміння, – якщо ті хочуть зберегти свої відносини надовго.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВСТАНОВЛЕНО, ЧОМУ ЧОЛОВІКИ ЗВАЖУЮТЬСЯ НА ЗРАДУ

ВЧЕНІ РОЗГАДАЛИ ПРИЧИНУ РОЗЛУЧЕНЬ В ПЕРШІ 7 РОКІВ ШЛЮБУ

ЗДОРОВ’Я І ПСИХОЛОГІЧНИЙ КЛІМАТ У СІМ’Ї