Рак – це вкрай небезпечне захворювання. Від того, наскільки рано вдається виявити хворобу, залежить процес лікування. Фахівці розповіли, які симптоми можуть вказати на серйозну проблему.

Вчені розповіли про рак ротової порожнини, який характеризується наявністю пухлини в одній з частин рота. Вона може бути на поверхні язика, внутрішній стороні щік, піднебінні, губах або яснах.

Відзначається, що вчасно виявлений рак може підвищити шанси вижити з 50% до 90%. Щоб виявити його на ранній стадії, вчені радять звертати увагу на будь-які незвичайні відчуття. Фахівці розповіли про симптом, який може бути ознакою захворювання.

Йдеться про незрозуміле оніміння, яке відчувається на губах. Це відбувається, коли ракові клітини пошкоджують нерви або кровоносні судини в роті. Також симптомами раку порожнини рота є хворобливі відчуття або подразнення на язиці, червоні або білі плями на губах, утруднене жування або ковтання, повідомляє Express.

Читайте також:  Відмова від тварин продуктів серйозно скорочує ризик ранньої смерті

Відзначається, що куріння пов’язане з більшістю випадків виникнення раку порожнини рота. Його ризик розвитку також збільшує вживання алкоголю. Фахівці підкреслюють, що захворювання частіше зустрічається у чоловіків старше 40 років, ніж у жінок.

Щоб виявити будь-які тривожні симптоми, необхідно щомісяця самостійно проводити двохвилинну перевірку. Вона включає в себе обмацування обличчя, шиї, губ, ясен, щік, язика і піднебіння. Під час її проведення потрібно звертати увагу на наявність грудок, плям, змін кольору або текстури, затяжних виразок.