Що це за операція та коли проводиться

Лапароскопічна холецистектомія – хірургічне втручання з видалення жовчного міхура щадним шляхом, через невеликі проколи на череві. Воно виконується за призначенням лікаря по затвержденому плану, коли через серйозні пошкодження та порушення функціональності жовчного міхура неможливо зберегти орган без загрози життю людини.

Жовчний міхур виконує важливу функцію з акумуляції жовчі – ферменту травлення. Однак у деяких випадках від нього доцільніше позбутись:

  • розвиток жовчнокам’яної хвороби з приступами печінкової кольки;
  • прогресування холециститу хронічного характеру без утворення конкрементів;
  • зміна стінок органу – стан «фарфорового міхура»;
  • порушення моторної діяльності жовчної протоки через що ускладнюється відтік жовчі.

Перед призначенням лапароскопічної холецистектомії лікар ретельно вивчає стан жовчного міхура, досліджує можливості збереження органу. Коли акумулятор жовчі серйозно пошкоджений патологіями, тоді його видаляють.

Як проходить операція

Лапароскопічна холецистектомія здійснюється за чіткою схемою, яка передбачає виконання наступних дій;

  1. розміщення пацієнта на операційному столі та введення загальної анестезії;
  2. виконання чотирьох проколів на черевній стінці для введення троакарів, джерела світла та мініатюрного відеосенсору;
  3. виявлення дна жовчного міхура та виділення жовчної протоки;
  4. відділення жовчного міхура від очеревини, печінкового ложа;
  5. виведення органу назовні у спеціальному контейнері.

Перед тим як виймати троакари та зашивати проколи лікар ретельно досліджує операційне поле, переконується у відсутності кровотечі та інших ускладнень. На виконання хірургічного втручання за лапароскопічною технікою потрібно приблизно 30-40 хвилин, однак операція може тривати довше.

Як проходить післяопераційне відновлення

Після лапароскопічної холецистектомії пацієнтові необхідно перебувати у стаціонарі 2-3 дні під контролем медичного персоналу. Коли лікарі впевняться у відсутності ускладнень, людина може бути виписана з клініки для продовження реабілітації вдома. Вона має залишатись на зв’язку з доктором та дотримуватись його рекомендацій.

Для прискорення відновлення варто дотримуватись дієти за столом №5, уникати фізичних навантажень, занять спортом, відтермінувати купання у ванній, басейнах та відкритих водоймах, відвідування парних або лазень. Організму потрібен деякий час щоб звикнути до життя без жовчного міхура. Однак після повного загоєння місць проколів людина повертається до звичного ритму життя.

Джерело: сайт bilyak.com.ua

*На правах реклами