Рак є другою за значимістю причиною смерті в усьому світі, і цей тягар не показує ознак зменшення. Запалення, один з ключових процесів захворювання, викликає мутацію і проліферацію клітин. Однак один популярний фрукт може зупинити цей процес.

Незважаючи на поступовий прогрес у профілактиці раку, зниження смертності залишається повільним.

Деякі види раку залишаються невиліковними, оскільки поширюються за межі досяжності існуючих методів лікування. Однак, як і у випадку з більшістю хвороб, профілактика краще лікування. Зокрема, один фрукт може діяти як буфер проти запалення і розвитку раку.

Вишня знижує ризик раку грудей. Плід містить антиоксидантні сполуки, звані антоціанами, які знижують запалення.
Цей флавоноїд надає вишні яскравий колір і має антиоксидантні, протизапальні та хіміопрофілактичні властивості, які уповільнюють ріст передракових клітин.

Огляд користі вишні для здоров’я, проведений вченими з Міністерства сільського господарства США, показав, що регулярне вживання вишні знижує маркери запалення.

Зокрема, вона може мати “найвищий протизапальний вміст серед усіх продуктів”. Дослідження показало, що дві порції вишневого соку на день протягом трьох тижнів можуть призвести до значного зниження маркерів запалення. Перевага була найбільшою серед жінок, у яких на початку дослідження був більш високий рівень запалення.

Крім зниження ризику деяких форм раку, фрукт також може допомогти контролювати кров’яний тиск через високу концентрацію калію.