Кожні 100 секунд у Німеччині хтось страждає недоумством. Багато хто боїться забути в старості. Але хвороба вражає не тільки літніх людей надовго. Дослідники виявили, що високий рівень холестерину може бути особливо небезпечним для хвороб у молодому віці.

Щорічно мільйони людей у всьому світі хворіють на деменцію. Більшості з них на даний момент більше 65 років. У більш молодих пацієнтів захворювання зустрічається набагато рідше. Однак, за даними німецького товариства хвороби Альцгеймера, також страждають близько 24000 чоловік у віці до 65 років. Можливою причиною захворювання в молодому віці, крім генетичної схильності, міг бути високий рівень холестерину.

Холестерин відомий як фактор ризику інших захворювань

Автори досліджували зразки крові та ДНК понад 2000 людей. Вони виявили, що ризик розвитку слабоумства у віці до 65 років був особливо високим для чоловіків і жінок з високим рівнем холестерину.

Зокрема, мова йде про так званий холестерин ЛПНЩ, широко відомому як “поганий” холестерин. Це негативно позначається на кровоносних судинах і тому є одним з основних факторів ризику серцево-судинних захворювань.

Відповідно до попередніх досліджень

Керівник дослідження Томас Вінго пояснює:

“Необхідно з’ясувати, чи існує причинно-наслідковий зв’язок”. Дані цілком можна інтерпретувати таким чином, але результати з цього приводу не ясні”.

Більш ранні дослідження вже показали, що холестерин є фактором ризику набагато більш поширеної форми деменції в літньому віці. Автори найбільшого на сьогоднішній день порівняльного дослідження хвороби Альцгеймера також радять не вживати продукти, що підвищують рівень холестерину.

Особливо шкідливі масло, сир і свинина. Бобові, такі як сочевиця або нут, горіхи або насіння соняшнику, вважаються знижуючими рівень холестерину і корисними для мозку.

Джерело: МедікФорум