Діти завжди з радістю відкривають шоколадні яйця Kinder Surprise. А все тому, що всередині захований сюрприз! Маленька іграшка. У всьому світі це люблять, але тільки не в США. І справа не в тому, що маленькі американці не такі, як інші маленькі. Просто в цій країні кіндери продавати заборонено.

Kinder: історія заборони

Все почалося в 1938 році, коли Конгрес США прийняв федеральний закон під назвою «Food, Drug and Cosmetic Act», що забороняє ховати в цукерках, солодощі та інші продукти неїстівні предмети, у тому числі й іграшки. За допомогою цього акта Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (Food and Drug Administration, FDA) отримало право контролювати безпеку всіх харчових продуктів.

Головний автор закону – лікар, сенатор з Нью-Йорка Роял Семюел Коупленд багато уваги приділяв проблемам охорони здоров’я і медицини. І писав він її на совість. Закон FDA, правда, з поправками, досі задає стандарти для виробників харчових продуктів, медичних препаратів і косметичних засобів.

У 1970-х роках італійська компанія Ferrero випустила яйця Kinder, і… їх автоматично заборонили до ввезення на територію США. А все тому, що під тонким шаром шоколаду перебувала неїстівна пластмасова іграшка.

Кіндер Сюрприз

Управління FDA заборонило шоколадні яйця з сюрпризом, адже “дитина може вдавитися такою маленькою іграшкою”. Тепер американська митна і прикордонна служби регулярно випускають прес-релізи, в яких нагадують, що такі їстівні продукти, незважаючи на всю свою привабливість, завдають великої шкоди, тому заборонені в США.

За ввезення в Сполучені Штати кіндерів передбачені дуже високі штрафи. Так, наприклад, якщо американські митники знайдуть у вас хоча б один Кіндер Сюрприз, то вам доведеться заплатити 2 500 доларів. Правда, незважаючи на це, бажаючих ввезти в США незаконну солодку продукцію, все більше. Щорічно на кордоні Канади і США конфіскують близько 60 000 Kinder Surprise. Можна легко порахувати суму штрафів, які платять порушники митних правил.

Читайте також:  Комплексний підхід до лікування та профілактики циститу

За офіційними даними, з 1989 року у всьому світі через задухи, викликаної Kinder Surprise, загинули не менше семи дітей. Деякі вважають, що порівняно з обсягом продажів кіндерів (а це три з половиною мільярди шоколадних яєць Kinder Surprise в рік), досить низьке число постраждалих. Але хіба можна говорити про високі-низькі показники життя дітей, якщо їх легко уникнути.

Виробники Kinder Surprise та інших подібних продуктів попереджають, що їхній товар не призначений для дітей у віці до 3-х років.

Кіндер

Не дивно, що останнім часом виробники шоколадних яєць з сюрпризом всередині пішли по іншому шляху. Вони почали випускати шоколадні десерти у формі яйця з пластиковою упаковкою (у звичайному кіндері форму створює шоколадна оболонка): в одній половинці знаходиться шоколад, а в іншій – іграшка (у звичайному кіндері контейнер з іграшкою захований всередині шоколадної оболонки). В якості прикладу можна навести шоколадні яйця Kinder Joy і Choco Treasure eggs.

З 2018 року шоколадні яйця Kinder Joy офіційно запустять у продаж в США, тому що вони відповідають усім нормам безпеки”. Так що американцям в наступному році доведеться витратити набагато більше грошей на солодощі, ніж зазвичай.

Між тим США не є єдиною країною, що заборонила Кіндер Сюрприз. У Чилі теж неможливо купити ці шоколадні яйця. Правда, ця південноамериканська країна відмовилася від них через цукор. “Не хочемо наживатися на дитячому ожирінні”, – заявили чилійці.

У більшості ж країн, особливо європейських, Kinder Surprise продається у величезній кількості. А в деяких є навіть свої, фірмові, кіндери. Так, у Німеччині випускають шоколадні яйця з іграшками всередині під назвою Ü-Eier, а в Австралії – Yowie.

“Їстівні-неїстівні продукти дуже поширені. Особливо шкідливими вважають італійські шоколадні яйця: як пластика, так і солодкого-пресолодкого шоколаду там в три рази більше.

Желейні цукерки з контейнером-упаковкою

У країнах Азії, особливо в Японії, дуже популярні желейні цукерки компанії ABC (Mini Fruit Bites, Coconut Jellies, New Choice Mini Fruit Gels). Цукерки мають маленькі контейнери-упаковки з желе, яке треба висмоктувати. Желе не розчиняється слиною, його слід ретельно пережовувати. У країнах Євросоюзу та у Великобританії Mini Fruit Bites, Coconut Jellies, New Choice Mini Fruit Gels заборонені. Справа в тому, що вже кілька десятків дітей подавилися цим желе і загинули.

Читайте також:  Ризики та переваги: що важливо знати про видалення пухлин шкіри

У Європі з желейними цукерками від ABC почали боротися ще в 2000-му році і лише через кілька років, в 2003-2004, їх все ж заборонили. Слідом їх перестали продавати в Австралії, призначивши штраф в 1 млн. австралійських доларів (542 000 американських доларів) за ігнорування закону.

Mini Fruit Bites, Coconut Jellies, New Choice Mini Fruit Gels

Mars і Snickers з пластиком

В 2015-2016 рр компанія Mars продавала шоколадні батончики Mars, Snickers і Milky Way з частинками пластику. Добре, що неякісні солодощі встигли доставити лише у Францію і Німеччину. В інших країнах продукція Mars відповідала всім стандартам. В результаті американській компанії довелося вилучити досить велику партію своїх шоколадних батончиків на початку 2016 року.

Happy Meals і ожиріння

Як відомо, ресторани швидкого харчування MCdonald’s пропонують дітям спеціальне меню Happy Meals, в якому обов’язково є яка-небудь невелика іграшка (діснеївська тематика, «телепузики», ” солдат Джо, Лего). Здавалося б, нічого поганого в цьому немає. Проте влада Чилі все-таки заборонила дитяче меню Happy Meals. Чому? Справа в тому, що згідно з чилійським законами продукти харчування, що містять багато цукру і жиру, можуть послужити причиною зайвої ваги та ожиріння, тому не повинні привертати увагу дітей і підлітків. А іграшки в Happy Meals як раз і є такою “наживкою”.

З цієї ж причини вкладати іграшки в Happy Meals заборонено в американському штаті Каліфорнія. Там теж вважають це дієвим способом боротьби з дитячим ожирінням.

Читайте також:  Роль японського колагену в таблетках для підтримки здоров'я суглобів – Japan Trading
Смачний американський арахіс… з кадмієм

У 2015 році в американському арахісі виявили підвищений вміст кадмію, токсичного металу, який накопичується в організмі і призводить до серйозних проблем зі здоров’ям. Цей елемент вражає центральну нервову систему, печінку і нирки. Втім, підвищений вміст кадмію було виявлено тільки в одній партії арахісу. До речі, щорічно США експортує більше 600 000 тонн цього горіха.

Ghirardelli Premium Chocolate Baking Bar, Godiva Chocolatier, Cote D'or

Свинець і кадмій в шоколадних цукерках

У 2015 році американська некомерційна організація As You Sow перевірила близько 50-ти видів шоколадних цукерок і шоколаду на наявність важких металів, виявилося, що їх там дуже багато. Зокрема, у 35 видах цукерок і шоколаду (Ghirardelli Premium Chocolate Baking Bar, Godiva Chocolatier, Cote d’or) виявили підвищений вміст свинцю і кадмію, що помітно перевищує всі норми.

“Ми були впевнені, що компанії тестують свої цукерки, перш ніж випустити їх на ринок, але, на жаль, були розчаровані”, – заявив Ендрю Бехар, голова As You Sow.

Свинець і кадмій надовго залишаються в організмі людини, надаючи політропну дію. Діти більш чутливі до токсичного ефекту свинцю, який проявляється навіть при дуже низькій концентрації.

Смертельні молочні суміші Fonterra

У 2008 році в Китаї через вживання молочних сумішей новозеландської компанії Fonterra загинули шестеро немовлят. У продукті знайшли шкідливі бактерії. Новозеландці вибачилися, заплатили величезний штраф, але залишилися на ринку Піднебесної. Однак, якість їх продукції продовжує викликати сумнів. Так, у 2013 році в молочних сумішах і сухому молоці Fonterra виявили бактерії, що викликають ботулізм (захворювання, що вражає нервову систему).

У 2016 році в Шанхаї (Китай) заарештували 19 осіб, які продавали в роздріб 300 000 тонн простроченого сухого молока Fonterra. Природно, новозеландська компанія стверджує, що відношення до цього не має.

Джерело: Likar.info