Американські вчені з Онкологічного центру імені Абрамсона при Пенсільванському університеті підтвердили ефективність методу протонної променевої терапії раку, при якій весь курс лікування займає менше секунди.

Опис методу наведено в журналі International Journal of Radiation Oncology, Biology, and Physics.

Променева терапія є одним з видів лікування раку, і найчастіше для неї використовують фотонне випромінювання. Однак останні дослідження говорять про можливість використання методу флеш-терапії, при якому застосовується протонне випромінювання. При тій же ефективності цей спосіб значно менше пошкоджує здорові тканини.

За словами вчених, флеш-терапія порівняно з фотонною променевою терапією знижує ризик побічних ефектів на дві третини. При цьому показники лікування практично ідентичні.

Читайте також:  9 симптомів обсесивно-компульсивного розладу, які не можна ігнорувати

Весь курс лікування можна провести за один сеанс, тривалість якого становить менше секунди. Пучок випромінювання протонів через їх більшу масу в порівнянні з електронами точніше фокусується на пухлині, що дозволяє мінімально пошкоджувати сусідні тканини.

Вчені детально описали, як використовувати протонне випромінювання при радіотерапії раку, а також як правильно підібрати дозу, щоб провести весь курс лікування за один сеанс.

Відомо, що онкологія залишається однією з головних причин смертності людей у всьому світі. Самим смертельним онкозахворюванням вважається рак стравоходу.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News