Те, як пахне сеча, може багато розповісти про ваше тіло і вказувати на стан до або одночасно з появою інших симптомів. Є кілька станів, на які може вказувати неприємний запах сечі.

Перше з цих станів – діабет 2 типу. Часте сечовипускання, особливо вночі, може вказувати на наявність діабету 2 типу у вашому кровотоці. Це пов’язано з тим, що коли у вас діабет 2 типу, ваші нирки не можуть впоратися з цим і відправляти надлишок глюкози в ваш організм, створюючи більше сечі. В результаті ви частіше мочіться.

Клініка Майо повідомляє, що якщо у вашій сечі є кров або вона починає неприємно пахнути, можливо, це не діабет 2 типу. Або це можуть можуть бути камені в нирках.

Камені в нирках утворюються в результаті накопичення в організмі хімічних речовин. Маленькі Камені можуть виділятися разом з сечею, в той час як більші камені, можливо, доведеться видалити хірургічним шляхом.

Якщо ви відчуваєте сильну втому і слабкість, нудоту і поява червоних плям на долонях разом з пожовтінням шкіри, це може бути печінкова недостатність.

У цьому випадку ваша сеча буде темною. Проте в цьому контексті темна сеча є одним із вторинних симптомів.

Камені в нирках, діабет 2 типу і печінкова недостатність – лише приклади незвичайних причин смердючого запаху сечі. Є більш загальні і нешкідливі фактори. Наприклад, це може бути ваша дієта. Такі продукти, як спаржа, кава, риба і часник, можуть сприяти зміні запаху сечі.

Вам рекомендується звернутися до терапевта, якщо:

* ви помітили, що більше пісяєте, особливо вночі
* у вас каламутна сеча
* ви відчуваєте печіння під час сечовипускання