Вакцина від коронавірусу, яку розробляє американська компанія Pfizer спільно з німецьким партнером BioNTech, показала вражаючий результат, її застосування може стартувати до кінця 2020 року.

Про це сказав вірусолог і заступник директора з науки відділу вакцин американського держагентства Food and Drug Administration (FDA) Костянтин Чумаков. За його словами, проміжні результати досліджень показали (це половина для остаточних висновків), що світ дійсно опинився на один крок ближче до вакцини.

“Pfizer розраховує через два тижні запросити дозвіл на обмежене застосування серед медичних працівників і груп ризику. Проміжний результат вражаючий і перевершує прогнози більшості вчених. Здається, вакцина захищає від хвороби, але треба з’ясувати, чи запобігає вона зараженню й здатності передавати вірус іншим людям”, – сказав учений.

Читайте також:  Високий холестерин: як знизити його після 50 років, підказала дієтолог

Окрім того, за його словами, треба переконатися, наскільки довго тримається імунітет, який викликає цей кандидат на вакцину.

“Якщо довго – то все чудово, якщо ні – доведеться через деякий час вакцинуватися знову. Але про це ми дізнаємося не раніше, ніж за 3-6 місяців. Якщо все піде за планом, вакцинація найбільш вразливих груп населення почнеться до кінця року”, – уточнив учений.

Нагадаємо, що в понеділок, 8 листопада, Pfizer і BioNTech заявили про завершення третьої стадії клінічних випробувань вакцини від коронавірусу, яка нібито показала ефективність у 90% випадків. Наступного дня голова Pfizer Альберт Бурла заявила, що їхня вакцина може стати безкоштовною для всіх жителів США.

Читайте також:  5 основних причин, чому ноги постійно мерзнуть

Нині у світі 11 вакцин перебувають на третій стадії клінічних випробувань. Окрім Pfizer, це вакцини компанії JohnsonJohnson, AstraZeneca, Novavax, Moderna і кілька вакцин із Китаю і навіть Росії. За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), у разі успішних випробувань, для України готова вакцина може бути доступною з другого півріччя 2021 року.

Джерело: Обозреватель

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News