Багато людей звикли засипати в шкарпетках. Коли навесні відключають опалення і в квартирі зберігається низька температура, шкарпетки стануть чудовим засобом для утеплення ніг на ніч. Проте експерти не рекомендують лягати спати у брудних шкарпетках.

Нове дослідження від MattressNextDay продемонструвало наявність на таких шкарпетках бактерій, що містяться в людському стільці. Так, для наукової роботи вчені взяли зразки шкарпеток різних людей, одягнених із 7 ранку до 11 вечора. Половина протестованих шкарпеток містила ті ж бактерії, що можна зустріти на комах і в калі, наприклад, синьогнійна паличка, що вражає дихальні та сечовивідні шляхи.

Такі бактерії мають особливу загрозу для людей з ослабленим імунітетом. Серед них діабетики, онкохворі, новонароджені діти, а також ті, хто постраждав від опіків або переносить реабілітацію після трансплантації органів.

Читайте також:  Психолог назвав найефективніші способи швидко кинути палити

Небезпечні мікроорганізми, як правило, люблять тепле вологе середовище, тому постіль може стати ідеальним місцем проживання для різних патогенів. Найкраще одягати на ніч чисту піжаму та шкарпетки, а одяг, який щільно прилягає до шкіри, рекомендується прати щодня.