Згідно з даними вчених Гарвардської медичної школи, професія водій небезпечна для життя, – про це повідомляється на сайті наукової установи.

Проаналізувавши дані медичних документів водіїв таксі за 13 років, гарвардські фахівці з’ясували, що практично кожен професійний водій стикається з такою проблемою, як болі в шиї і попереку. Вчені заявляють, що дане порушення пов’язане з вібрацією автомобіля, яку вони вважають «страшним ворогом кісткової системи». Постійна дія вібрації призводить до деформації суглобів, міжхребетним гриж, радикуліту.

Крім того, водії масово страждають від варикозного розширення вен і інших судинних патологій внаслідок багатогодинного сидіння. Також у них спостерігаються захворювання шлунково-кишкового тракту – результат незбалансованого харчування.

Ще одна типова для водіїв і небезпечна для життя проблема-порушення кровообігу в малому тазу через довгі сидячі години в кріслі. Його наслідками можуть стати простатит, сечокам’яна хвороба, еректильна дисфункція, попереджають вчені. Крім цього, сидіння з підігрівом можуть сприяти розвитку запальних процесів.

Також у водіїв підвищений ризик ракових захворювань, що вчені пов’язують з вдиханням токсичних випарів – продуктів переробки бензину і дизпалива. Відзначили експерти і той факт, що при виробництві гальмівних колодок використовується азбест, який також може впливати на організм як канцероген.