Від ковбаси, сиру, броколі і деяких інших продуктів краще відмовитися у вечірній час, перед сном. Такі продукти можуть бути небезпечні тим, що не дадуть нормально виспатися.

Поганий сон може провокувати проблеми з ожирінням, підвищує ризик діабету, а також впливає на розвиток хронічних захворювань. Зірковий лікар-дієтолог Маріят Мухіна констатує: існують продукти, від яких залежить якість сну.

Зокрема, вона рекомендує не вживати перед сном кави, міцний чай і алкоголь. Також слід відмовитися від гострої їжі і хрестоцвітих овочів – броколі і цвітної капусти. За словами лікаря-дієтолога, капустяні в цілому відрізняються великою кількістю волокон, які дуже довго перетравлюються організмом. Тому в певному сенсі небезпечними можуть перед сном виявитися продукти з високим рівнем клітковини – вони навантажують травлення. Схожий ефект дає і червоне м’ясо, багате протеїнами.

Читайте також:  5 сирів, які можна їсти при високому холестерині

«Якщо ви будете їсти такі продукти ввечері, ваше тіло все ще буде працювати над їх переварюванням, коли ви будете намагатися заснути», – пояснила Маріят Мухіна.

Томатні соус і пасту також не варто вживати перед сном, оскільки вони можуть викликати спазми і печію. Ковбаса і сир містять амінокислоту тирамин, через які посилюється тривожність.

Крім того, перед сном небезпечному є шоколад, оскільки він є джерелом кофеїну, діє на організм як стимулятор.
Не слід на думку експерта вечеряти і жирною рибою на зразок сьомги або оселедця. Містяться в жирних видах риби омега-3 кислоти і вітамін D можуть сприяти збудженню нервової системи.

Читайте також:  Лікар порадила їсти горіхи для захисту від тромбів та хвороб серця

Лікар-дієтолог резюмувала: кращий варіант вечері – це кефір з зеленню, невеликою кількістю фруктів або овочів (не більше 200 грамів.). На думку експерта, перед сном особливо корисно їсти ківі і банани: в них містяться речовини, що сприяють сонливості і розслабленню.