Як повідомили вчені, харчові звички люди успадковують генетично. Вони знайшли близько десятка мутацій, відповідальних за надмірну пристрасть до солоного, жирного, солодкого і гіркого. Через це багато хто з нас не можуть схуднути, а якщо і схуднуть, то не в силах втримати вагу.

Так, існують гени “ласунів”, а також гени, які наділяють нас особливою “пристрастю” до жирної їжі. Любов до кави, йогурту, сиру, риби та алкоголю теж може передаватися на генетичному рівні.

Вчені відзначають, що з усіх генів, що керують харчовими звичками, найнеприємніший — MC4R. Саме він змушує своїх «жертв» вибирати жирну їжу. Результат – зайва вага і серцево-судинні захворювання. MC4R керує харчовою поведінкою і часто зустрічається у страждаючих ожирінням.

Читайте також:  Жінка скинула 13 кілограмів завдяки трьом простим змінам

Експерти констатують, що природа, в загальному, розпорядилася мудро, і колись ця мутація була на руку нашим предкам, оскільки в умовах виживання більше шансів у того, хто віддає перевагу висококалорійним жирним продуктам. Однак зараз це еволюційне пристосування шкодить здоров’ю і не дає скинути зайву вагу.

У Росії ожиріння набуває масштабів пандемії – більше половини громадян старше 30 років мають надлишкову масу тіла, у 26% — ожиріння, повідомляє

Раніше медики розповіли про фактори, які можуть стати перешкодою на шляху до стрункої фігури. Серед них – дефіцит заліза і гіпотиреоз. Багато людей не підозрюють, що у них є рання стадія однієї з цих хвороб. Людина поступово набирає вагу, при цьому відчуває втому, занепад сил і зниження настрою. Особливо типові ці проблеми для жінок старше 35-40 років.

Читайте також:  Коли фрукти та овочі можуть стати небезпечними для здоров'я