Дотримання простих правил по догляду за лінзами допоможуть вам уникнути запалення, сухості і печіння при носінні лінз.

Успішне використання контактних лінз складається з декількох чинників, серед яких вибір виробника, професіоналізм оптометриста і лікаря-офтальмолога, і, звичайно ж, правильний догляд і дотримання режиму носіння контактних лінз.

Сьогодні контактними лінзами користуються багато. Носіння контактних лінз доступно навіть дітям. Однак відповідальність за вибір підходящих контактних лінз і догляд за ними, безсумнівно, лежить на дорослих. «У європейських країнах немає вікових обмежень по носінню лінз. У нашій країні теж доступні контактні лінзи індивідуального носіння, індивідуального підбору, призначені для діток з народження. По ціновій політиці це трохи дорожче, але якість лінз для маленьких діток набагато вища. Коли лінзами користується дитина, всі заходи по догляду за лінзами виконують батьки », – говорить лікар-офтальмолог медичної мережі « Добробут » Любов Романовська. 

Фахівці WEBMD радять дотримуватися простих правил догляду за лінзами, які збережуть здоров’я ваших очей і очей ваших дітей, а також продовжать термін використання контактних лінз.

Чисто, сухо і комфортно: завжди мийте руки з милом перед одяганням лінз. Залишки будь-якого лосьйону, мила або якої-небудь іншої «хімії» на ваших руках здатні викликати сильне роздратування. Обов’язково досуха витирайте руки чистим рушником.

Без самодіяльності: надягайте і знімайте лінзи точно у відповідності з розпорядженням лікаря та інструкцією виробника. Наприклад, сказано «знімати вночі» – знімайте!

Довіряйте інструкції, а не інтуїції: доглядайте за лінзами не так, як підказує ваша інтуїція і життєвий досвід, а так, як написано в інструкції виробника і приписі вашого офтальмолога.

Не мочіть і не слюнявьте: не мийте лінзи в воді, і тим більше не намагайтеся «прополоскати» їх слиною в роті. Імовірність «попадання» на око інфекції при цьому дуже висока.

Роздратування? Негайно знімайте: при появі ознак подразнення очей, негайно зніміть лінзи, і не одягайте їх до очної консультації з фахівцем.

Чужі контактні лінзи: ніколи не носіть чужі контактні лінзи. Наслідки можуть бути набагато гіршими, ніж при використанні чужої зубної щітки.

Обережніше з сонцем! Є ймовірність, що лінзи зроблять ваші очі більш сприйнятливими до яскравого сонячного світла. Рятуйтесь темними окулярами з якісним захистом від ультрафіолетового випромінювання. Деяким допомагає крислатий капелюх.

Очі бояться сухості: від сухості рятує використання спеціальних соляних розчинів для догляду за ними.

Регулярне відвідування лікаря: навіть якщо ви не зазнаєте ніяких проблем при носінні лінз, відвідуйте офтальмолога не рідше разу на рік. Лікар-офтальмолог може розгледіти ті зміни, які не бачите ви, та дати особливі рекомендації по носінню лінз. Невідкладні стани: негайно звертайтеся до лікаря при будь-яких проблемах із зором, ознаками подразнення або запалення очей.

Шкереберть: випадкове надягання контактної лінзи навиворіт не зашкодить вам, але певні незручності доставить. Найкраще укладайте і надягайте лінзи завжди в певному порядку, щоб уникнути незручностей. Для забудькуватих пацієнтів: запишіть у свій календар дату, коли необхідно замінити. Не покладайтеся тільки на свою пам’ять.

Спочатку лінзи, потім – макіяж: робіть make up після того, як наділи контактні лінзи. Перед зняттям макіяжу ретельно вимийте руки і зніміть лінзи, і вже потім знімайте косметику.

Це важливо: лінзи не можна використовувати при некомпенсованій глаукомі, запаленні вік через алергію, бактеріальну інфекцію, кон’юнктивіт. При гострих запальних захворюваннях рекомендується тимчасово припинити носіння контактних лінз щоб уникнути розвитку ускладнень на очі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КОНТАКТНІ ЛІНЗИ В ЗРІЛОМУ ВІЦІ

ПОРУШЕННЯ ЗОРУ: НА ЩО СЛІД ЗВЕРТАТИ УВАГУ