Лікарський препарат ібупрофен, який приймається мільйонами людей в різних країнах світу може бути дешевим і простим способом уповільнити старіння за рахунок боротьби з токсичним ефектом хронічного запалення. До такого висновку прийшли вчені з Університету Ньюкасла.

Найчастіше ібупрофен використовують як болезаспокійливий і протизапальний засіб. Виявилося, що дані ліки ефективні в боротьбі з передчасним старінням завдяки їх здатності боротися з артритом. Британські вчені виявили прямий зв’язок між хронічними запаленнями, викликаними надлишково активною імунною системою, прискореним старінням і пов’язаними з цим хворобами, а також скороченою тривалістю життя.
 
Найпростішим антидотом до передчасного старіння, таким чином, є ібупрофен, що довела і серія експериментів. Лабораторним мишам за допомогою цих ліків не тільки вдалося знизити рівень запальних процесів, але і уповільнити процес старіння до його природного показника. Автори дослідження вважають, що того ж ефекту можна буде досягти і у людей. Чим нижче в організмі людини буде рівень запалень, тим повільніше стануть розвиватися вікові процеси.
 
Правда, автори дослідження підкреслюють, що вони домоглися успіху тільки щодо тих мишей, у яких були запальні процеси, що прискорюють їх старіння. І поки невідомо, чи дасть ібупрофен такий же ефект щодо гризунів, які не страждають від запалень і старіючих з нормальною швидкістю. Тому ібупрофен ні в якому разі не можна розглядати в якості якогось еліксиру молодості.

Читайте також:  Лікарем названо продукти для очищення печінки та її гарної роботи

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ТИПИ СТАРІННЯ І МЕТОДИ БОРОТЬБИ З НИМИ

9 ПРИЄМНИХ ФАКТІВ ПРО СТАРІННЯ

ОСОБЛИВОСТІ АДАПТАЦІЇ ЛЮДИНИ ДО СТАРОСТІ