Як правильно користуватися інгалятором або декілька практичних порад, як зробити небулайзерну терапію в домашніх умовах не лише ефективною, але і безпечною

Це питання вводить у пошукове вікно Google практично кожен другий потенційний користувач апарату для проведення інгаляції. Як тільки він повертається додому з покупкою зі спеціалізованого магазину медтехніки чи, для прикладу, забравши товар, що попередньо був замовлений онлайн, з одного з відділень поштового перевізника, одразу ж поринає у віртуальний довідник пошуковика і намагається дізнатись всі необхідні деталі, чи як тепер прийнято їх називати – «лайфхаки».

Звичайно загальні інструкції можна отримати безпосередньо від продавця-консультанта, прочитати коротку інформацію на упакуванні виробу чи банально спробувати зібрати пристрій та провести процедуру самостійно. Проте найбільш розсудливішим рішенням стане детальне ознайомлення зі всіма тонкощами користування небулайзером у одній із спеціалізованих статей, як до прикладу ось ця.

Що являє собою інгалятор і для чого він взагалі?

« Купити небулайзер !!!» – це рекомендація, яку ви отримаєте практично від кожного сучасного лікаря.

У чому ж його унікальність та чому він став таким популярним останнім часом, адже раніше якось обходились простими народними методами – диханням над гарячою картоплею, запарюваням у великій каструлі трав’яних зборів і ці «улюблені» запашні компреси? Відповідь на це питання лежить на поверхні. Лише зараз люди оцінили його ефективність та зрозуміли необхідність в одноразовому інвестуванні грошей у цей не надто дешевий пристрій.

Інгалятор справді став незамінним елементом домашньої аптечки. Без нього практично не обійдеться жодна матуся у сезон застуд та надокучливого нежитю. Завдяки унікальному набору комплектуючих елементів та швидкості отримання перших результатів проведеної терапії, він полонив вітчизняний ринок та так полюбився людям різного віку та роду діяльності.

Проте варто все ж зберігати критичне мислення і розуміти, що небулайзер – це не панацея від всіх респіраторних захворювань. Він не здатний побороти найсильніші вірусні інфекції. Апарат ідеально підійде для втамування звичайної застуди, яка супроводжується кашлем та закладенням носу. Пристрій допоможе подолати захворювання на початковій стадії його розвитку та не дасть прогресувати у більш складну та виснажливу форму хвороби дихальних шляхів.

Окрім вище згаданого захворювання, його також рекомендовано застосовувати при: синуситі чи риніті, фронтиті, а також гаймориті, тонзиліті та навіть фарингіті. Показаннями до використання інгалятора є: всі без винятку види бронхітів, ларингіт, трахеїт та бронхіальна астма.

На даний момент у сучасній медичній практиці прийнято застосовувати два типи інгаляторів: компресорні та ультразвукові. Перші більш популярні. Це, у першу чергу, зумовлено вартістю, вони більш бюджетні і їх може собі дозволити кожна сім’я (небулайзер купити можна в середньому за 500-3000 грн). Другий фактор, який впливає на купівлю – простота у збиранні та використанні. Компресорні небулайзери мають просту та зрозумілу будову. В їх основі потужний компресор, який відповідає за перетворення ліків у аерозоль. Звідси, до речі і назва пристрою, адже небула (nebula) з латині перекладається, як туман або хмаринка. Проте не варто плутати, те, що виходить в кунцевому результаті через спеціальну маску, це не пара, а насичений потік дрібних мікрочастинок, який був утворений із медичного препарату.

Окрім компресора, другим за значущістю комплектуючим елементом є небулайзерна камера. Саме у цей ємність заливається від 3 до 10 мл лікарського засобу. Звертаємо вашу увагу, що для проведення інгаляцій з допомогою компресорного пристрою не можна використовувати самостійно приготовані відвари з трав, а також категорично заборонено наливати у резервуар для ліків маслянисті засоби, адже це вплинути на роботу компресора та навіть погіршити самопочуття пацієнта, спровокувавши масляну пневмонію.

Пластмасова камера для медикаментів має два отвори – вхідний та вихідний. Перший необхідний для приєднання з компресором, другий, тобто вихідний – для з’єднання з повітроносною трубкою та кріплення до неї маски, носової насадки, ротового мундштука. Комплектуючий елемент, який безпосередньо слугує засобом для отримання кінцевого продукту – аерозолю, залежить від поставленого лікарем діагнозу. Лікарський засіб також призначається спеціалістом, як у випадках з іншими захворюваннями, не варто вдаватися до самолікування.

Секрети ефективного лікування з допомогою інгаляцій

  • Не варто розпочинати інгаляцію одразу після прийому їжі чи здійснення активних фізичних тренувань. Зачекайте бодай годину, а краще півтора;
  • На час здійснення лікування з допомогою інгаляцій (а це приблизно 5-10 днів) необхідно відмовитись від куріння;
  • Не рекомендовано застосовувати інгалятор у момент значного підвищення температури тіла у пацієнта;
  • Після проведення небулайзерної терапії залишіться у приміщені, намагайтеся не говорити та не споживати їжі протягом години;
  • Заборонено проводити більше 3-х процедур на день, якщо на більшій кількості не наполягає лікар. Обов’язковий інтервал не менше 2-х годин;
  • Тривалість інгаляції – 5-20 хвилин і не більше.
  • Якщо у вас діагностовано захворювання верхніх дихальних шляхів, найбільш ефективними будуть маска та носова насадка;
  • У разі захворювань глотки, гортані, трахеї, бронх та найбільш віддаленого органу дихання – легень, застосуйте ротовий мундштук, або ж маску.
  • До інгаляції не рекомендовано приймати препарати, які сприяють відходженню мокротиння;
  • Після процедури найкращим рішенням буде прополоскати рот водичкою кімнатної температури та промити очі, лице.

*На правах реклами