Головний лікар, кардіолог, терапевт Валентина Байдіна розповіла про те, що через роботу, взяті на себе зобов’язання, купа незакінчених справ більшість із нас починають ігнорувати тривожні симптоми і всіляко відкладати похід до лікаря.

Така безтурботність може спровокувати серйозні хвороби, боротьба з якими потім може стати настільки складною, що потім виправити щось буде неможливо. Дуже важливо розуміти, які симптоми можуть стати приводом для негайного звернення до фахівця.

«Перебої з мотором» – найнебезпечніше
Якщо у вас періодично з’являються болі в грудях, нездужання з задишкою або частішає серцебиття, треба відразу звертатися до кардіолога. Не треба думати, що подібне – дрібниця. Навіть у молодому віці у роботі серця можуть початися перебої.

Підйоми артеріального тиску також не менш небезпечні. Потрібно насторожитися, якщо ви відчуваєте замість ритмічних серцевих скорочень поштовхи, постійні «завмирання». Погано, якщо такі симптоми виникають у вас після перенесеної ангіни, стресу, перевтоми або застуди.

Читайте також:  Онколог назвав 4 тривожні ознаки раку шлунка на початковій стадії

Біль у животі з будь-якого боку
Глушити такий біль таблетками небезпечно – можна клопотати серйозні ускладнення. З больовими відчуттями під ребрами справа – те саме.

Це може бути жовчний міхур. Якщо мова про біль під лівим рубом, то таким чином про себе може давати знати підшлункова залоза. Напад гострого апендициту, панкреатиту чи холециститу – неймовірно небезпечні стани, які потребують негайного медичного втручання. В іншому випадку все може дуже сумно закінчиться.

Потемніло в очах чи запаморочилося в голові
Якщо з’являється двоїння в очах, нездужання та запаморочення – завжди це дуже небезпечно. Але якщо на тлі подібних симптомів з’являються порушення мови, якісь проблеми з орієнтуванням у просторі, нудота чи біль у грудях, а також потьмарення свідомості – треба негайно викликати швидку. Такі проблеми можуть стати наслідками серйозних патологій серцево-судинної системи, що загрожують інсультами чи інфарктами. Ці грізні ускладнення можна попередити на самому початку.

Читайте також:  Вчені назвали зріст при якому люди рідше стикаються з інфарктом

Болить поперек
Кожна людина відчуває дискомфорт у попереку після серйозних фізичних навантажень чи якогось перенапруження м’язів. Якщо ж біль сильний, якщо ви не можете нормально рухатися, і навіть відпочинок вам не допомагає, а все це потім починає супроводжуватись нудотою та температурою, подібне може свідчити про проблеми з внутрішніми органами. Часто біль у попереку є ознакою ниркової коліки чи запаленням нирки. Тож ризикувати здоров’ям у жодному разі не варто, треба негайно пройти обстеження.

Відчуття нестачі повітря
Якщо з’являється відчуття, що вам навіть після невеликого навантаження не вистачає повітря, це дуже тривожна ознака. Задишка – це завжди небезпечно, адже вона може бути ознакою серйозних проблем із дихальною чи серцево-судинною системами.

Читайте також:  Лікарі закликали відмовитися від вживання м'ясних напівфабрикатів

Тим більше, якщо такий стан у вас з’являється різко. Тут одразу треба звертатися до лікаря.

Рве, вирує і нудить
Якщо у вас у животі з’являються спазми, якщо ви відчуваєте нудоту, біль, нездужання чи блювання, все це може бути ознаками гострої кишкової інфекції або навіть отруєння. Подібний стан особливо небезпечний при проносі, багаторазовому блюванні та лихоманці. У жодному разі не можна намагатися заглушити такі серйозні симптоми таблетками. Треба викликати лікаря, щоби повністю виключити хвороби.

Біль у зубі смикаючого характеру
Якщо у зубі у вас з’являється відчуття пульсуючого смикаючого болю, це може виступити ознакою серйозної проблеми – пульпіту. Пульпіт торкається нерва зуба, а значить, незабаром може обернутися серйозним запаленням і поширитися на навколишні тканини. Дуже важливо не терпіти біль, і звернутися до стоматолога якнайшвидше. Тобто – наступного ранку.