Зубна емаль може пошкоджуватися і втрачати білизну через вживаних нами продуктів.

Британський дантист Ханна Кінселла поділилася порадами про те, які продукти слід вибирати, а яких краще уникати, щоб зберегти емаль і білизну зубів, передає Express.

“Два найбільш поширених захворювання, карієс і пародонтоз, можна запобігти, внісши прості зміни в свій раціон”, – стверджує фахівець.

Що ж саме рекомендує дантист для збереження привабливої посмішки?

Їсти молочні продукти. За словами доктора Ханни, натуральний йогурт та інші молочні продукти містять кальцій і фосфати, які допомагають зубам відновлювати свої мінерали.

Пити зелений чай. Ханна Кінселла каже, що зелений і чорний чай містять поліфеноли, які взаємодіють з бактеріями зубного нальоту, знищуючи їх або перешкоджаючи розмноженню.

Читайте також:  Чого не можна робити при болях у спині після тренування

Обережніше з хлібом. Якщо під рукою немає щітки або зубної нитки, слід уникати крохмалистих продуктів, що мають властивість застрявати між зубами і служити їжею для руйнують зуби бактерій.

Їсти селера і морква. Свіжа селера, зазначає дантист, може замінювати зубну нитку – для цього її потрібно просто гарненько пожувати. Що стосується необробленої моркви, це один з кращих овочів, що борються з карієсом, – вона містить багато вітаміну С, кальцію і кератину, корисних для зубів.

Не пити газовані напої. Газовані безалкогольні напої надзвичайно насичені доданим цукром – при цьому більшість містять фосфорну і лимонну кислоти, що знищують зубну емаль.

Читайте також:  Названо популярні продукти, які захищають від раку

Вживати достатньо клітковини. Доктор Ханна зазначає, що багаті клітковиною продукти стимулюють виділення слини, яка допомагає запобігти прилипання кислот і бактерій, до того ж містить сліди кальцію, потрібного зубам.

Їсти горіхи. Горіхи – особливо мигдаль, Бразильський і кешью-містять кальцій і фосфор, що допомагають боротися з бактеріями, що викликають карієс. Суперкорисними для зубів є волоські горіхи, що містять безліч цінних компонентів, включаючи клітковину, вітаміни і мінерали.

Їсти шоколад. Поліфеноли какао сприяють знищенню бактерій, що викликають карієс, і створюють бар’єр між зубами і зубним нальотом, пояснює експерт. Доктор Ханна рекомендує темний шоколад з дуже невеликою кількістю цукру або без нього.

Читайте також:  Виключіть ці м'ясні продукти з раціону назавжди