Прискор ремонт всіх пошкоджених систем організму після того, як ти викинув останню сигарету.

Вийди з образу Дракули

Припустимо, кожен в курсі, що сигарета вбиває. Всю ось цю статистику: куріння в 8 разів підвищує ризик захворіти на рак легенів і т.д. Але це ще коли буде, правда? Ти ще трохи покуриш, а потім кинеш – так ти думаєш? Що ж, ось тобі нова страшилка: тютюн робить тебе менш привабливим (наприклад, для дівчат) прямо зараз. «Куріння обмежує потік крові, через що твоя шкіра втрачає еластичність – вона стає тьмяною, з’являються зморшки, – говорить Кріс Лоурі з благодійної організації « Проти куріння, за здоров’я »(ASH). – А у молодих курців, до всього іншого, шкіра набуває жовтого відтінку ».

Здорова їжа, яку ти їси, теж пропадає марно. Всього одна сигарета краде у тіла 25 мг вітаміну С (а це один мандарин) і обмежує абсорбцію вітаміну D, найважливішого поживного елемента для здоров’я шкіри. І нарешті – ба-бам! – Якщо ти отримаєш травму, будеш відновлюватися набагато довше, ніж некурящі. В окремих випадках – на цілих 6 тижнів довше. Так що давай, кидай цигарку і читай, як скоріше повернутися до когорти здорових і красивих людей.

5 ударів по сигареті

1. Вгамуй нерви

Знаєш про «синдром відміни»? Відмова від куріння дає навантаження на наднирники, які виробляють гормони, які борються зі стресом, – ти стаєш диким, нервовим, просто неможливим. Закупи екстракти елеутерококу і звіробою в таблетках. Прийми по пігулці кожного засобу за годину до того, як кинеш курити, далі ковтай за схемою, зазначеною в інструкціях. Будь спокійний!

2. Піклуйся про судини

Займися прочищенням труб. Таурин – амінокислота, краще за всіх інших виправляє шкоду, яку ти завдав своїй кровоносній системі. Купи таурин в капсулах по 500 мг (це БАД, так що рецепта лікаря не буде потрібно) від будь-якого виробника, приймай по капсулі в день протягом двох місяців з моменту відмови від куріння. Головне – щоб у тебе не було алергічних реакцій на цю речовину.

3. Залатай фасад

Пам’ятаєш, ми говорили про ранні зморшки і тьмяну шкіру? Запам’ятай ще слово «проантоціанідіни» – цей фітонутрієнт поверне твоїй шкірі свіжість. Купи екстракт виноградних кісточок в капсулах по 160-200 мг, приймай по дві порції в день протягом місяця.

4. Поміняй дієту

Що ми все про таблетках, так про капсулах. Їжа теж може бути ліками. Поліфеноли (ще одне нове слово) діють як бригада ремонтників для невеликих, але важливих груп клітин у легенях – таких як альвеоли і бронхіоли. Ти знайдеш ці речовини в брюсельській капусті і браунколі, червоному винограді, зеленому чаї, яблуках, оливковій олії. Приймати щодня все життя.

5. Все ще тягне?

Минуло вже три місяці, а ти все ще мрієш про пачку «Мальборо»? Фізична залежність вже пройшла, залишилося побороти психологічну. Спробуй гіпноз – один з кращих засобів зміни внутрішніх установок. За даними дослідження в Університеті штату Техас, гіпноз допомагає в середньому 81% з побажавших кинути палити. Правда, хороший гипнолог – НЕ виноградна кісточка, його ще треба пошукати. Успіхів!

Прекрасний рік

6 годин: Більше кисню

Вранці кинув палити – і вже до обіду рівень чадного газу в твоїй крові (отрути, яка послабляє здатність організму переносити і засвоювати кисень) почне знижуватися. Твоєму серцю не доведеться працювати на знос, доставляючи кисень по твоєму тілу.

3 дня: Смак до життя

Практично повністю відновлюється нюх і здатність відчувати смак їжі. Стережись, тепер ти дізнаєшся, як насправді пахне метро!

6 тижнів: Кінець кашлю курця

Протягом 2-12 тижнів функція твоїх легень покращиться в масштабі до 30%. Ти поступово забудеш про кашель, закладений ніс, постійну втому і задишку. В легенях почнеться бурхливе зростання вій епітелію, що підвищить можливості твого «хутра» до самоочищення.

3 місяці: Прощай, імпотенція

75% курців з еректильною дисфункцією повертаються до нормального статевого життя. А хто не кидає, страждають не тільки від цього, але і від недостатньої стимуляції волосяних фолікул, що веде до облисіння. Лисий імпотент – так собі образ, так? Кидай!

9 місяців: Привіт, серце

Менш ніж за рік твої шанси один раз отримати захворювання серця скоротяться вдвічі в порівнянні з курцями. Правда, на те, щоб серце стало як у тих, хто не курив ніколи, піде не менше 10-15 років – та й то якщо ти будеш вести себе як ангел і займатися спортом.

12 місяців: Ще поживемо

Гола статистика: людина, що кинула до 35 років, зрівнює свої шанси на те, щоб померти раніше за середні показники по країні, з тими, хто не курив взагалі ніколи. Це ще не означає, що ти тепер – як новенький. Але це твоя перша велика перемога в битві за здоров’я.

Джерело: Журнал The Lancet

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК КИНУТИ КУРИТИ

КУРІННЯ І СПОРТ

СТОМАТОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ КУРЦІВ