Особливо в темні місяці року ви, як правило, дивитеся “тільки одну серію” – ви швидко застрягаєте в середині марафону серіалів і зовсім не хочете зупинятися. Але це, в кінцевому підсумку, шкідливо для вашого здоров’я.

Тому що перегляд серіалу довгий час негативно позначається на пам’яті і сні.

Спостерігачі за випивкою запам’ятовують гірше

Дослідження, проведене Мельбурнським університетом в 2017 році, показало, що любителям серіального “запою” важче запам’ятовувати серіали, які вони дивилися.

Випробовувані, які переглянули серіал “Гра” за один присід, на наступний день змогли краще відтворити контент, але через 140 днів пам’ять зникла.

У випробовуваних, які дивилися тільки один епізод на тиждень, дія в середньому поліпшувалася після цього часу. Це також показало, що учасники, які дивилися серіал протягом одного дня, менше отримували задоволення від епізодів.

Вплив на сон

Однак, згідно з науковими дослідженнями, запійний перегляд робить негативний вплив насамперед на сон. Результати дослідження, проведеного Techniker Krankenkasse, очевидні: кожен другий дорослий проводить більше часу перед телевізором вечорами, навіть якщо їм насправді хочеться спати.

А це знижує якість сну. Тільки половина респондентів заявили, що спали більше шести годин на добу.

Дослідження Мічиганського університету підтверджує, що якість сну страждає. Майже третина учасників і визнаних фанатів серійних марафонів заявили, що страждають безсонням, і назвали їх симптомами підвищену втому і періоди безсоння.

Дослідники пов’язують це з когнітивним напруженням безпосередньо перед сном, яке не дає людині відключитися.

Будь-хто, хто постійно використовує смартфон крім перегляду телевізора, піддає свій мозок додаткового стресу. Перемикання туди і назад вимагає витрат енергії, яка фактично необхідна для регенерації.

Недолік сну, в свою чергу, може привести до головних болів, серцево-судинних захворювань і внутрішнього занепокоєння.