З глистами стикається більшість людей. Особливо часто глистяні інвазії зустрічаються у дітей. А в літній період заразитися глистами простіше простого.

Згідно з медичними даними, захворюваність глистами серед дітей дуже висока. Так, серед дітей, які відвідують шкільні та дошкільні навчальні заклади, вона становить близько 80%! Фахівці впевнені, що гельмінти є у більшості населення, а активізуються вони, коли у дитини знижується імунітет.

Начастіше діти заражаються трьома видами гельмінтів – гостриками, аскаридами і токсокарами. Ось про них ми і поговоримо докладніше.

Гострики у дітей

Найпоширенішою глистовою інвазією серед дітей є ентеробіоз. Це захворювання викликається гостриками – гельмінтами розмірів близько 5-6 мм, які паразитують в нижніх відділах кишечника. Вночі самки гостриків виходять із заднього проходу і відкладають яйця в ділянці анального отвору, тим самим викликаючи подразнення і свербіж. При цьому яйця гостриків можуть легко переноситися на простирадло, одяг та іграшки дитини. Якщо використовувати заражені речі, то ентеробіозом можуть повторно заразитися як діти, так і дорослі.

Гострики

Аскаридоз

Іншим поширеним глистових захворюванням у дітей є аскаридоз. Хвороба викликається аскаридами. Це круглі черв’яки, дорослі особини яких можуть досягати 25-30 см в довжину.

Аскариди вважаються більш небезпечними для здоров’я дитини, ніж гострики, оскільки при їх міграції можуть виникати прямі ураження кишечника, печінки і навіть легень. Крім того, нерідко аскариди призводять до розвитку дуже важкої алергії. Аскариди також можуть спровокувати появу механічної жовтяниці і непрохідності кишечника.

Глисти в кишечнику
 

Токсокари

Токсокари – це круглі черв’яки, які можуть досягати 40 см в довжину. Яйця токсокарів розвиваються в грунті, а переносити їх можуть домашні тварини. Джерелом зараження для дитини (а також і дорослого) може стати навіть вихованець, який не заражений токсокарами, а просто гуляє по вулиці.

В першу чергу токсокари потрапляють в кишечник, а потім з потоком крові в різні органи, де можуть викликати запальні процеси.

Батькам слід бути дуже обережними, і уважно стежити за станом здоров’я дітей. Симптоми гельмінтозів можуть бути самими різними. Головне вчасно їх виявити і пройти лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАРОДНІ ЗАСОБИ ВІД ГЛИСТІВ

СИМПТОМИ І ОЗНАКИ ГЕЛЬМІНТОЗУ

ГЛИСТИ: ЛІКУВАННЯ