Не спати до ранку допоможуть дискомфорт, кава з шоколадом і тролінг.

1. Уникайте ритуалів, пов’язаних зі сном

Приготування до сну зазвичай включають в себе певну послідовність дій: надіти піжаму, випити молока, почитати книгу. Для звичайних днів це перевага: організм одразу розуміє, що зараз ви вирушите в ліжко. Якщо потрібно не спати, таких звичок краще уникати.

2. Не переїдайте

Легкий голод не дасть вам заснути, так як передбачається, що ви повинні бути активними, щоб роздобути собі їжу.

3. Вибирайте правильний одяг

Не варто переодягатися в піжаму, навіть якщо вона дуже зручна. Надіньте щось, в чім неможливо заснути, наприклад нові нерозношені джинси. Ще одним помічником стане взуття зі шнурками. Вона не дасть вам можливості «тільки полежати п’ять хвилиночок». Якщо ви, звичайно, не звикли кожну п’ятницю засипати в черевиках.

4. Уникайте диванів і ліжок

Якщо ви сильно захочете спати, то заснете навіть на жорсткому стільці, з якого де-не-де стирчать цвяхи. М’яке ложе і зовсім не залишить вам жодного шансу протриматися до ранку. Тому вибирайте не дуже зручні сидіння.

5. Зробіть світло яскравіше

Дослідження показали, що яскраве світло пригнічує сонливість. Увімкніть верхнє світло, бра, настільну лампу. Перестаратися в цьому питанні неможливо. Правда, на вечірках провертати цей фокус не варто: інші відвідувачі нічного клубу можуть бути незадоволені раптово включеними світильниками.

6. Знайдіть, хто в інтернеті не правий

Розшукайте в Facebook людину з сумнівною позицією і спробуйте її переконати. Ви можете щиро сперечатися або відверто тролити, але ефект буде один: від обурення ви не те що заснути — ви не зможете спокійно сидіти.

7. Виспіться напередодні

Не самий несподіваний, але працюючий спосіб. Безсонна ніч напередодні практично не залишає вам шансів продуктивно спати. Якщо ви, звичайно, не прилетіли з майбутнього, щоб врятувати Джона Коннора. Тому перед стратегічно важливою ніччю спіть з усіх сил.

8. Пийте каву або кофеїновмісні напої

Кофеїн дійсно пригнічує сонливість. Правда, є нюанси вживання кави в залежності від того, як ви хочете провести ранок. Якщо пити її занадто активно, є ризик, що ви будете дуже бадьорі навіть тоді, коли прийде пора відправитися в постіль. Якщо пити каву трохи, ви легко заснете, коли кофеїн покине кровотік.

9. Їжте гостру їжу

Замість спроб щипати себе самостійно, щоб не заснути, передайте це заняття на аутсорс. З’їжте порцію гострої, гарячої їжі. Вона буде подразнювати слизову оболонку в роті досить сильно, щоб ви і думати забули про сон.

10. Налягайте на швидкі вуглеводи

У безсонну ніч стане в нагоді саме властивість швидких вуглеводів, за яку їх лають прихильники здорового харчування: вони стрімко розпадаються до простих цукрів і дають сильний, хоча і короткочасний виплеск енергії. Так що нехтуйте порадами бабусь «не їж солодке на ніч, інакше не заснеш» і запасайтеся цукерками.

Слідкуйте за рівнем втоми, так як енергія буде залишати ваше тіло так само швидко: як тільки відчуваєте втому, прийшла пора відкусити від шоколадки ще шматочок.

11. Вмийтеся холодною водою

Обполосніть обличчя і зап’ястя. Холодна вода — своєрідний стрес для організму, і тому він неминуче підбадьориться, щоб усунути дискомфорт.

12. Жуйте жуйку

Згідно з дослідженнями, жування не дасть вам заснути. Мозок отримує сигнал, що їжа на шляху до шлунку, і не дає організму розслабитися в очікуванні порції енергії. В цілому, жувати можна що завгодно, але жуйка буде більш тривалим варіантом, ніж їжа.

13. Пийте воду

Дегідрація може призвести до втоми, тому уважно прислухайтеся до сигналів організму жаги. У ради є і додатковий бонус: ви коли-небудь пробували заснути з переповненим сечовим міхуром?

14. Присідайте

Фізична активність бадьорить, і якщо ви кожну годину будете вставати і робити 15 присідань або віджимань, це істотно продовжить період неспання. А ось стрибків краще уникати, хоча спілкування з нарядом поліції, який через шум викличуть сусіди, може бадьорити краще будь-яких присідань.

15. Займіть голову

Напевно є задачки, які змусять вас забути про все на світі. Для когось це головоломки, для когось – новий рівень комп’ютерної гри. Якщо вибираєте фільм або гру, краще, щоб вони були новими для вас і доводилося уважно стежити за перипетіями сюжету.

16. Перемикайте увагу

Безсонна ніч — відмінний час потренувати багатозадачність. Перемикайтеся між різними справами, щоб уникнути переходу в автоматичний режим роботи.

Джерело: Lifehacker