Британський лікар, фахівець в галузі суспільної охорони здоров’я Шеріл Рок вважає, що запорука правильного харчування – вибирати з корисних продуктів те, що більше подобається. «Ви можете прожити довге і здорове життя, не з’ївши ні шматка листової капусти», – жартує професор Рок.

Існує корисна для серця дієта, в якій є багато смачних продуктів. Вона також допомагає контролювати вагу, допомагаючи уникнути таких захворювань, як діабет і рак. Про особливості такого харчування розповідає Express.

Фахівці рекомендують вживати в їжу фрукти та овочі, продукти з цільного зерна, нежирні молочні продукти, птицю без шкірки, рибу, горіхи і боби, рослинні олії, такі як оливкова або арахісова.

Читайте також:  Названо симптом раку, який може виявлятися після гарячого душу

Вірогідність серцевих захворювань може знизити риба, багата жирними кислотами омега-3. Це такі види риби, як форель, лосось і оселедець. Клітковина в овочах також сприяє здоров’ю серця, одночасно допомагаючи травленню, відзначають фахівці. Антиоксиданти, що містяться в овочах і фруктах, допомагають зняти запалення і допомагають видалити з організму шкідливі вільні радикали.

Експерти Національної служби охорони здоров’я Великобританії вважають, що так звана середземноморська дієта найбільш корисна для серця. Фахівці відзначають, що входить в неї безліч овочів дозволяє урізноманітнити і приправити їжу. «Намагайтеся з’їдати хоча б п’ять порцій фруктів і овочів в день», – радять британські медики.

Читайте також:  Названі ягоди, які здатні захистити від раку та діабету

Корисні для серця жири можна отримувати з оливкового олії, горіхів, сої, насіння кунжуту і авокадо. Регулярне включення горіхів в раціон, підкреслюють експерти, пов’язують зі зниженням загального рівня холестерину в крові і особливо – «поганого», що засмічує судини.