Ця дієта допоможе Вам плавно перейти від лікувального харчування до повсякденної їжі, не нашкодивши організму.

Слово «дієта» перекладається з грецької, як «спосіб життя». І дійсно наше харчування безпосередньо пов’язано з нашим способом життя. Щоб жити потрібно їсти. А щоб добре жити потрібно, в тому числі, і добре харчуватися. Ми потребуємо в збалансованому харчуванні. Їжа повинна покривати наші енергетичні потреби, але не містити надто багато калорій. Крім того в їжі повинні міститися необхідні вітаміни і мікроелементи. Спеціально підібраний набір продуктів, що становлять наш раціон, називають дієтою.

Збалансоване харчування називають ще раціональною дієтою. Вона не однакова для всіх людей планети. Раціон харчування повинен відповідати потребам кожної конкретної людини з урахуванням віку, професії, статі і навіть клімату, в якому ви проживаєте. Ця дієта розрахована на здорову людину.

Коли ж ми хворіємо, то для швидкого одужання треба не тільки пройти курс лікування потрібними ліками, але й забезпечити максимально ефективне живлення організму. Іноді правильне харчування при хворобі увазі просто збалансоване меню, в інших же випадках при лікуванні тих чи інших хвороб запроваджують особливі обмеження в їжі.

Лікувальна дієта відображає потреби людини при певних хворобах. Правильно підібрана дієта не тільки надає лікувальну дію сама по собі, але і сприяє оптимальному впливу ліків на організм людини. Але в деяких ситуаціях нам потрібен проміжний варіант дієти.

Дієта видужуючих

Ви хворіли і були змушені харчуватися по спеціально прописаної дієті? Тепер хвороба минула і можна зітхнути спокійно. Але налягати на звичайну їжу відразу не варто. Для того щоб безболісно «зістрибнути» з лікувальної дієти потрібен проміжний варіант харчування. Плавний перехід до звичайної їжі з поступовим додаванням страв, не дозволених раніше, допоможе вам спокійно і без проблем зі здоров’ям перейти на звичайний раціон харчування. Дієтологи називають такий перехідний раціон харчування дієтою № 15.

Кому потрібна дієта № 15

Ця дієта підходить:

 • як перехідний варіант після використання лікувальних дієт
 • для харчування в період одужання
 • для вживання під час хвороб, які не потребують спеціальних лікувальних дієт

Дієта № 15 забезпечить ваш організм повноцінним харчуванням. Вміст білків, жирів і вуглеводів в цій дієті досить збалансовано і відповідає нормам харчування здорової людини. Калорійність ж підходить для людей, не зайнятих важкою фізичною працею і становить 2800-2900 ккал на добу. Цей раціон харчування має на увазі підвищену кількість вітамінів.

Згідно рекомендаціям дієтологів, тим, хто дотримується дієти № 15 треба приймати їжу 4-5 разів на день.

Що є і чого уникати в меню

Дана дієта не містить суворих обмежень і допускає будь-які способи кулінарної обробки продуктів харчування. Рекомендують тільки виключити з меню тяжко переварюване і гострі продукти.

Можна їсти:

 • хліб та інші борошняні вироби
 • всі варіанти супів як на м’ясному, так і на овочевому бульйонах
 • м’ясні та рибні страви будь кулінарної обробки, варені ковбаси
 • молочні продукти
 • яйця
 • страви з різних круп
 • страви з бобових
 • овочі та фрукти, як в сирому вигляді, так і після теплової обробки

Не можна їсти:

жирні сорти м’яса і м’ясо водоплавуючих птахів

тугоплавкі тваринні жири та маргарини

перець, гірчицю, аджику

фаст-фуд їжу

Пам’ятайте про те, що організму необхідна рідина. Намагайтеся випивати 1,5-2 л вільної рідини в день. Можна пити як звичайну питну воду, так і чай, кава, какао, компоти, соки. А ось від спиртних напоїв краще відмовитися.Дієта видужуючих

Не забувайте про нюанси

Дана дієта може злегка видозмінюватися залежно від вашого захворювання. Наприклад, при гіпертонічній хворобі застосовують гіпонатрієву різновид цієї дієти. Іншими словами, в цьому випадку потрібно зменшити вживання солі. Якщо ж ви лікували проблеми шлунково-кишкового тракту, то варто обмежити вживання смажених страв, копченостей і солінь.

І не забувайте, що кожна людина індивідуальна, а значить, стандартна дієта може видозмінюватися у вашому конкретному випадку. Якщо ви знаєте, що ваш організм «не любить» певний продукт, то не варто вживати його, навіть якщо він вважається дуже корисним.

“Немає єдиного лікування, яке підійшло б усім, – говорить лікар Дмитро Олександрович Бровко – Кожна дієта – індивідуальна і по своєму унікальна, якщо раціон розроблений вірно, то ви обов’язково досягнете результату”.

Підходьте до питання одужання відповідально, допомагайте організму вийти з хворобливого стану. Харчуйтеся правильно і перемагайте хвороби!