Лібідо у жінок – річ загадкова. Воно залежить від циклу, емоцій, віку, довіри до партнера, від того, наскільки він ласкавий і ще від багатьох чинників.

Тому якщо вам іноді ну зовсім не хочеться сексу, це ще ні про що не говорить: можливо, просто день невідповідний або партнер невдало пожартував про вашу фігуру. Але якщо ось вже кілька тижнів лібідо на нулі без видимих причин, то це привід звернутися до лікаря. Можливо, щось не так у вашому організмі.

1. Психологічні порушення

Депресія, сильний стрес, синдром хронічної втоми – все це може змусити вас надовго попрощатися з сексом. Ви можете ще не усвідомити, що ваше психологічне здоров’я дало збій. Безсоння, зниження апетиту і втрата лібідо – це ранні ознаки того, що пора записатися до психолога.

2. Прийом ліків

Ліки

«Гасити» потяг можуть антидепресанти, засоби від підвищеного тиску, від епілепсії і ще ряд препаратів. Якщо ви приймаєте якісь ліки, вивчіть список побічних дій. Іноді досить замінити препарат, і лібідо негайно до вас повернеться. Запитайте у лікаря, чи є відповідна альтернатива вашим лікам.

А ось оральні контрацептиви насправді не відбивають інтерес до сексу – це міф. Американські вчені досліджували 900 жінок, які приймали протизаплідні, і не побачили ніякого зв’язку між лібідо і таблетками.

3. Хронічне недосипання

Недолік сну в першу чергу позначається на гормональному балансі. Якщо ви не дотримуєтесь режиму, страждаєте безсонням або апное, це може сильно вдарити по потягу. Потрібно налагодити режим відпочинку, почати висипатися і вилікувати розлади сну – дивись, і сексуальне життя сама собою налагодиться.

4. Проблеми у відносинах

Проблеми в ліжку

За статистикою, 80% випадків зниження жіночого лібідо припадає на психологічні причини. Партнер не розуміє вас, він не особливо гарний у ліжку, дивиться на інших жінок або секс просто набрид – все це вагомі причини його не хотіти. Але можна розв’язати. Скажіть про це прямо, і нема чого соромитися – мова йде про ваше здоров’я та задоволення.

Якщо ви обидва хочете позбутися від проблем, але нічого не виходить, варто відвідати сімейного психолога. Проблеми в різних сім’ях завжди схожі: ви не чуєте партнера крізь пелену власних претензій, а він не чує вас. Спори перетворюються на «розмову глухих». Звідки в таких умовах взятися хорошому сексу? Психолог виступить незалежним арбітром і допоможе вам один одного зрозуміти.

5. Жіноча статева холодність

Так, таке буває. Можливо, ви вже навіть поставили собі питання: а чи не стала я фригідною? Поспішаємо заспокоїти: ні, не стали. Статевою холодністю називають повну відсутність потягу – такий розлад є у 0,5% жінок. У них не буває збудження, фантазій або оргазму. І так, у фригідної жінки немає проблем в ліжку, просто тому що їй не потрібен секс. Вона б ніколи не відкрила б цю статтю.

6. Гормональні порушення та хвороби

секс

Захворювання серцево-судинної, травної систем, патології нирок і легень можуть знизити або повністю вбити лібідо.
Якщо у вас немає ніяких причин не хотіти сексу, але ви все ж його не хочете, варто пройти обстеження. Чим раніше буде поставлений діагноз, тим легше буде вилікувати хворобу, і повернутися до повноцінного життя.

7. Вагітність

Іноді вона підвищує, але частіше знижує лібідо. Жіночий організм перестає прагнути до розмноження, а всі сили направляє на виношування і годування. На жаль, природі важливіше, щоб ми зачали дитину, а не отримали задоволення від сексу. І тут залишається тільки чекати: через 1-2 роки після закінчення грудного вигодовування, все само собою повернеться в норму.