«Класична» вівсяна каша, тобто зварена з вівсяного зерна, а не приготована з пластівців, істотно поліпшить здоров’я практично будь-якій людині. До думки про це прийшли після недавнього дослідження вчені з Університету Ньюкасла.

Доктор Кріс Сил, який керував дослідженням заявив, що з тарілкою вівсянки на сніданок за ступенем її корисності може зрівнятися мало який продукт. «У вівсянці більше корисного харчового волокна, ніж у цільнозерновому хлібі. Також в ньому зовсім мало жирів і цукру, зате в наявності мінерали: магній, залізо, мідь і вітаміни групи В», – висловився він у зв’язку з цим.

Зокрема, здійснене дослідження представило дані про те, що щоденне вживання в їжу 70-грамової порції вівсяної каші знижує рівень небезпечного холестерину в артеріях на 7% – це результат, який можна порівняти з ефектом від прийому ліків-статинів. Причому, на відміну від медикаментів, вівсянка не несе з собою ризику будь-яких небажаних ускладнень.

Читайте також:  Шість продуктів, які зміцнять імунну систему завдяки цинку

За словами вчених, після тарілки вівсяної каші в шлунку утворюється гелева субстанція, яка обволікає стінки і викликає почуття ситості. Але найкорисніша властивість такого гелю полягає в тому, що він є чудовим кормом для хороших бактерій, що зміцнюють імунну систему і захищають від запалень, з якими пов’язаний розвиток онкозахворювань.

Цю здатність вівсянці забезпечує речовина бета-глюкан, котра входить до її складу, стверджують вчені.

Джерело: MedikForum