Прийом аспірину – одна з найбільш спірних тем в медицині. Своє слово сказали вчені з США, які розповіли в American Journal of Medicine про правильні способи прийому аспірину пацієнтами, які перенесли інфаркт, і здоровими людьми.

Сьогодні актуальним залишається питання: наскільки ефективний прийом аспірину для профілактики серцевих нападів та інсультів? Попередні дослідження проблеми давали різні відповіді: доводилися як позитивний ефект ліків, так і його відсутність.

У новій статті видання вчені з США констатували : прийом аспірину необхідний при лікуванні серцево-судинних захворювань, але профілактика з ним повинна здійснюватися з обережністю. Приймати рішення, приймати ліки чи ні, потрібно виходячи зі стану конкретної людини, – заявили дослідники.

Наукові фахівці розповіли про правильні способи прийому аспірину.

  • У разі гострого серцевого нападу всі пацієнти негайно повинні отримувати 325 мг аспірину, – після цього приймати його потрібно щодня для зниження ризику раптової смерті.
  • Людям, які перенесли інфаркт або інсульт приймати препарат (якщо немає протипоказань) слід тривало.
  • Використовувати засіб здоровим людям слід, виходячи з конкретної ситуації і особливостей організму: перш за все, потрібно брати до уваги згортання крові.