Згідно з даними ВООЗ, незбалансоване харчування є чинником розвитку деменції (набутого недоумства). При цьому щорічно людей з деменцією стає більше на 10 мільйонів.

Спираючись на отримані вченими дані, ми склали список продуктів, які захищають нейрони мозку від руйнування в стресових для нього обставинах. Їх важливо регулярно включати в раціон для захисту від деградації мозку.

Кедрові горіхи. У той час як авокадо розхвалюють як кращий омега-6 жирних кислот, в кедрових горішках їх міститься в 20 разів більше. Омега-6 допомагають мозку повільніше старіти.

Крім того, у складі кедрових горіхів міститься вітамін Е – антиоксидант, який поліпшує когнітивні здібності, і магній, який робить психіку стресостійкою.

Буряк. В ньому містяться нітрити активізують приплив крові в мозок і насичує киснем – це збільшує нейропластичність мозку, яка дуже важлива для здоров’я літніх людей. Також в буряках є бетанін, який сповільнює процес накопичення в мозку білкових речовин, з чим пов’язаний розвиток хвороби Альцгеймера.

Гранат. Його антиоксиданти більш потужні, ніж, наприклад, антиоксиданти зеленого чаю. Ці речовини борються з появою вільних радикалів, що підвищують ймовірність запалення, небезпечного для цілісності мозку. Під час експериментів було виявлено, що поліфеноли в гранатах поліпшували людям пам’ять.

Куркума. Будучи природним антидепресантом, ця пряність впливає на рівень гормонів, що сприяють поліпшенню настрою і зниженню тривожних станів. Головний компонент, куркумін, активізує механізми утворення нових клітин мозку, що покращує пам’ять та інші когнітивні здібності.

Сочевиця. Краще джерело вітаміну В9, який допомагає мозку зберігати пам’ять при старінні. Вхідні до складу сочевиці марганець і залізо попереджають порушення в роботі нервової системи.

Родзинки. Родзинки цінні для мозку значним вмістом бору, який важливий для короткострокової і довгострокової пам’яті. Також сушений виноград – постачальник калію в організм, який важливий для тонусу нервових клітин і ясної свідомості.

Джерело: МедікФорум