Згідно з даними ВООЗ, незбалансоване харчування є чинником розвитку деменції (набутого недоумства). При цьому щорічно людей з деменцією стає більше на 10 мільйонів.

Спираючись на отримані вченими дані, ми склали список продуктів, які захищають нейрони мозку від руйнування в стресових для нього обставинах. Їх важливо регулярно включати в раціон для захисту від деградації мозку.

Кедрові горіхи. У той час як авокадо розхвалюють як кращий омега-6 жирних кислот, в кедрових горішках їх міститься в 20 разів більше. Омега-6 допомагають мозку повільніше старіти.

Крім того, у складі кедрових горіхів міститься вітамін Е – антиоксидант, який поліпшує когнітивні здібності, і магній, який робить психіку стресостійкою.

Читайте також:  Лікар пояснив, про які симптоми говорить відчуття холоду

Буряк. В ньому містяться нітрити активізують приплив крові в мозок і насичує киснем – це збільшує нейропластичність мозку, яка дуже важлива для здоров’я літніх людей. Також в буряках є бетанін, який сповільнює процес накопичення в мозку білкових речовин, з чим пов’язаний розвиток хвороби Альцгеймера.

Гранат. Його антиоксиданти більш потужні, ніж, наприклад, антиоксиданти зеленого чаю. Ці речовини борються з появою вільних радикалів, що підвищують ймовірність запалення, небезпечного для цілісності мозку. Під час експериментів було виявлено, що поліфеноли в гранатах поліпшували людям пам’ять.

Куркума. Будучи природним антидепресантом, ця пряність впливає на рівень гормонів, що сприяють поліпшенню настрою і зниженню тривожних станів. Головний компонент, куркумін, активізує механізми утворення нових клітин мозку, що покращує пам’ять та інші когнітивні здібності.

Читайте також:  Чому восени хвороби загострюються

Сочевиця. Краще джерело вітаміну В9, який допомагає мозку зберігати пам’ять при старінні. Вхідні до складу сочевиці марганець і залізо попереджають порушення в роботі нервової системи.

Родзинки. Родзинки цінні для мозку значним вмістом бору, який важливий для короткострокової і довгострокової пам’яті. Також сушений виноград – постачальник калію в організм, який важливий для тонусу нервових клітин і ясної свідомості.

Джерело: МедікФорум