Ми так часто чуємо фразу «гуляти на свіжому повітрі корисно», що вирішили з’ясувати, чи це дійсно так. Загалом, ми розібралися — правда корисно. У цьому матеріалі ви знайдете п’ять підтверджень.

1. Прогулянки зміцнюють імунітет

У Японії вже довгий час існує метод, який не тільки допомагає позбутися стресу, але і має позитивний вплив на імунну систему. Називається він Shinrin-yoku (сінрін-йоку), або forest bathing — дослівний переклад «купання серед лісів». У статті, яку підготувала Японська медична школа (Nippon Medical School) у Токіо, затверджується ось що: прогулянка в лісі може збільшити кількість протипухлинних речовин і підвищити активність так званих природних кілерів, які спрямовані на знищення пухлинних клітин. Так як же треба приймати ванну» в лісі, щоб домогтися такого ефекту? Дослідники описують цей процес наступним чином: «прогулянка в лісі, щоб відпочити, глибоко вдихаючи повітря, в якому містяться особливі леткі речовини — фітонциди (ефірні масла дерев)». Вся справа саме в цих фітонцидах — вони вбивають і/або пригнічують ріст і розвиток хвороботворних бактерій.

Крім зменшення стресу і зміцнення імунітету дослідники відзначили, що прогулянки в лісі призводять до зниження артеріального тиску і скорочення вироблення гормону стресу кортизолу. Від себе ж ми хочемо додати, що міцна імунна система залежить від багатьох факторів — занять спортом, гарного сну, здорового харчування і т. д. Тому не варто кидатися з крайності в крайність.

2. Знижують ризик розвитку депресії

Депресія

Восени і взимку багатьох людей накриває поганий настрій, яке повільно може перерости в депресію. Щоб цього не сталося, вчені радять якомога частіше прогулюватися на свіжому повітрі. Згідно з дослідженням у Стенфордському університеті, 90-хвилинна прогулянка по лісі знижує діяльність конкретної області головного мозку, яка активна, коли людина відчуває негативні емоції або депресію. Також ймовірність появи депресії залежить від місця, де ви живете. Дослідники відзначають: ті люди, які живуть у місті, схильні до тривожних і афективних розладів на 20% і 40% відповідно більше тих, хто живе в сільській місцевості. В принципі, це зрозуміло і без різних досліджень — пробки, метушня, черги, проблеми на роботі. Мало хто зможе зберігати спокій і контролювати свої емоції, але цьому можна і потрібно навчитися.

3. Покращують пам’ять і концентрацію

пам'ять

Зовсім скоро чекає складний іспит? Виїжджайте на природу, якщо відчуваєте, що більше не можете нічого вивчити. В ході дослідження, проведеному в Мічиганському університеті, з’ясувалося наступне: прогулянки по лісі навіть взимку допомагають поліпшити показники пам’яті та уваги на 20% порівняно з прогулянками по місту. Крім того, інше дослідження, опубліковане в American Journal of Public Health, виявило, що діти з синдромом дефіциту уваги і гіперактивністю, як правило, краще зосереджені на чомусь, коли знаходяться саме на відкритому повітрі.

4. Збільшують тривалість сну

сон

Здоровий і міцний сон починається з виходу на вулицю і зустрічі з сонцем. За даними дослідження, опублікованого в The Journal of Clinical Sleep Medicine, ті люди, які багато часу перебувають на вулиці і в приміщеннях з природним освітленням, сплять в середньому на 46 хвилин на добу більше. У дослідженні також говориться, що крім сну в учасників покращився настрій, вони стали більш фізично активними і в цілому щасливішими.

5. Зміцнюють родину

Сім'я

Хоча цей факт безпосередньо до здоров’я ніяк не відноситься, але погодьтеся, настрій в сім’ї завжди впливає на емоційний, психологічний та фізичний стан партнерів і дітей. Дослідники з Університету штату Іллінойс на основі різних спостережень прийшли до наступних висновків: якщо сім’я регулярно проводить час разом на природі, це народжує почуття ідентичності та причетності. Крім того, ранкова пробіжка в парку допомагає не тільки піти від повсякденної рутини, але і зменшує розумову втому і відновлює увагу — обидва ці показника, як не дивно, є дуже важливими для збереження міцної сім’ї.