Англійські фахівці встановили, що школярі частіше брешуть дорослим, ніж діти молодшого віку. У ході дослідження фахівці прийшли до висновку: чим жорсткіші і суворіші методи батьків, тим більше вірогідність того, що дитина буде їм брехати, а в міру дорослішання навчиться робити це більш вправно.

Тобто дітей змушує брехати страх перед покаранням. Медики переконані: чим частіше дитина стикається з погрозами “відплати” за свої вчинки з боку дорослих, тим швидше і переконливіше вона навчиться їм брехати, щоб уникнути покарання. Брехня стає способом створити навколо себе простір, який не травмує психіку, а допомагає відчувати комфорт і спокій.

Читайте також:  Корисні властивості зеленого перцю

– Причин брехні може бути безліч, – зазначила “КП” в Україні “психолог Марина Деркач. – Найпоширеніша – дійсно самозахист, але є й інші. До них відносяться невміння досягати компромісу, самоствердження, залучення уваги і навіть маніпуляції. А деякі діти – просто чудові фантазери і придумують дивовижні історії, видаючи їх за правду.

А ось психолог Ірина Кадомцева переконана: батьки самі вчать дітей брехати, часто навіть не усвідомлюючи цього. Знайомі вам випадки написання в школу записок з вигаданими “поважними” причинами? А прохання применшити свій вік, щоб заощадити на квитку в зоопарк або кіно? А брехня батьків, коли вони не виконали дану дитині обіцянку? І таких прикладів, на жаль, можна навести безліч.

Читайте також:  Названі продукти, які прискорюють одужання при застуді

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК РОЗПІЗНАТИ БРЕХНЮ?

НЕДОЛЮБЛЕНІ ДІТИ

МЕДИКИ З’ЯСУВАЛИ, КОЛИ ЛЮДИ ЧАСТІШЕ БРЕШУТЬ