Органічна сполука ресвератрол, що міститься в червоному вині, какао і горіхах, допомагає захистити організм від захворювань, що викликаються старінням.

Як повідомляється, в останні десятиліття вчених цікавив процес впливу ресвератрола на клітинний матеріал, проте тільки недавно дослідники з Інституту Скріпса описали методику роботи захисних механізмів, які активує цю речовину.

Вважається, що саме вживання продуктів з високим вмістом ресвератрола може дати пояснення так званого «французькому парадоксу»: незважаючи на велику кількість висококалорійних і жирних страв в місцевій кухні, у жителів Франції спостерігається порівняно низький рівень серцево-судинних і онкологічних захворювань. Така тенденція найбільш ясно простежується в тих районах, де розвинена культура вживання вина.

Читайте також:  12 продуктів, які забезпечать вас енергією на весь день

Дослідження показало, що ресвератрол за структурою схожий на амінокислоту тирозин (амінокислоти – елементарні “цеглинки”, з яких складаються білки). У приєднання тирозину до білкової ланцюга бере участь фермент TyrRS. Але у нього є й інша функція: у несприятливих умовах TyrRS з приєднаним тирозином попадає в ядро і захищає ДНК від пошкоджень. Вчені з’ясували, що ресвератрол «маскується» під тирозин і «змушує» TyrRS виконувати роль протектора ДНК.

Як наголошується, найбільше ресвератрола в природі містить шкірка винограду. Отже, в червоному вині його рівень вищий, ніж в білому, так як на час ферментації в ньому зазвичай залишають шкірку.

Читайте також:  Лікар-гастроентеролог назвала найнебезпечніший для здоров'я сніданок

Вчені вважають, що кілька келихів червоного вина в день можуть забезпечити кількість ресвератролу, достатню для запуску і роботи захисних механізмів. Втім, не варто забувати, що разом з ресвератролом ми отримуємо і спирт, який, м’яко кажучи, не корисний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВИНО ЗАХИЩАЄ НИРКИ ВІД ХВОРОБ

КОРИСТЬ АЛКОГОЛЮ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

ВЧЕНІ ВИЗНАЛИ ГОРІЛКУ МЕНШ ШКІДЛИВОЮ, НІЖ ВИНО