У розумінні механізмів генетичної природи ожиріння здійснений прорив – канадські біологи зуміли «розшифрувати» активність гена, що грає важливу роль у виникненні огрядності у людини. «Якщо його погасити, то можна повністю зупинити процес набору зайвої ваги», – заявили вчені.
 

Авторами наукової роботи, в ході якої був виявлений ключовий ген ожиріння, стали співробітники Університету МакМастер. Особливість їх відкриття полягає в тому, що з’єднання, про яке йде мова, загалом, досить давно знайоме науці, – це серотонін, точніше, його різновид.
 
Загальновідомо, що серотонін є «гормоном радості», його вироблення мозком сприяє емоційній стабільності і гарному настрою. Але, як пояснюють канадські дослідники, серотонін, що відповідає за приємні емоції, відноситься до першого типу даного з’єднання.

«Він поділяється на два типи: за місцем дії і за формою синтезу. Перший тип виробляється в головному мозку і впливає на різні емоції », – пояснили біологи. До другого ж типу, як кажуть фахівці, відноситься периферичний серотонін – ця субстанція регулює активність бурої жирової тканини, від якої залежить розвиток огрядності.

Бурий жир містить компоненти, які сприяють зниженню цукру в крові, а також спалюванню калорій і переробки їх в енергію. На тілі людини є певні зони, де розташовується бурий жир – і чим активніші його клітини, тим стрункішою є фігура у людини.

Канадські дослідники прийшли до висновку, що пригнічуючи серотонін другого типу, можна значно підвищити метаболічну активність клітин бурої жирової тканини. Вона, у свою чергу, змусить тіло «спалювати» білий жир – причому, це буде відбуватися незалежно від того, наскільки калорійну їжу вживає людина.
 
Вчені твердо впевнені, що їх відкриття допоможе медикам і дієтологів в розробці дійсно ефективних засобів для боротьби з ожирінням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ОЖИРІННЯ: КОЛИ ВАГА СТАЄ ВЖЕ ЗАЙВОЮ?

ОЖИРІННЯ І ГОРМОНИ

СТУПЕНІ ОЖИРІННЯ