ГоловнаНовини Здоров'яМедики попереджають: від епідемії Сирію відділяє тонка грань

Медики попереджають: від епідемії Сирію відділяє тонка грань

пустинняВсесвітня організація охорони здоров’я виступила з відповідною заявою. За словами експертів, зараз сильно підвищений ризик епідемій у зв’язку з наступившим літнім періодом.

Особливо небезпечні спалахи захворювань, що передаються з водою. Це гепатит, тиф, холера, дизентерія. Так як система охорони здоров’я Сирії серйозно постраждала, їх не уникнути. У порівнянні з січнем число випадків діареї і гепатиту А вже виросло більш ніж в два рази. Також фіксувалися спалахи кору та тифу.

Щонайменше, 35% державних лікарень не працюють, а в окремих регіонах країни до 70% медичних працівників втекли. Майже 4,25 мільйона сирійців проживають в умовах скупченості, антисанітарії. У них немає стабільного доступу до чистої води.

Читайте також:  Чому лікарі не радять ходити в туалет серед ночі

Подібна ситуація ставить під удар і сусідні країни. Що стосується кору, то її виникнення пов’язується зі зривом графіка національних щеплень. За перший квартал 2013 року в країні зареєстрували 139 фактів зараження. А в 2010 і 2011 роках кору в Сирії не було зовсім.

Випадки кору, туберкульозу і шкірного лейшманіозу відзначаються серед сирійців, які потрапили до Йорданії, Ліван, Ірак, Туреччину. Наприклад, в Йорданії впродовж останніх трьох років кору не було. Країна збиралася офіційно себе визнати вільної від цього захворювання.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News