Якщо щодня з’їдати авокадо протягом півроку, це допоможе знизити рівень холестерину. Такого висновку дійшла об’єднана команда вчених із кількох університетів США.

Вона провела шестимісячний експеримент. У ньому взяли участь понад 1000 осіб із надмірною вагою чи ожирінням. Половина учасників з’їдала одне авокадо щодня. Інша половина дотримувалася свого звичайного раціону, вживаючи плід до двох разів на місяць. У всіх них вимірювали обсяг жиру та коло талії до та після дослідження, пише StudyFinds.

Як зазначають вчені, вживання одного авокадо на день не призводило до клінічно значущого зменшення абдомінального жиру та інших кардіометаболічних факторів ризику. Але це не викликало й збільшення маси тіла чи кола талії.

Також щоденне вживання авокадо виявило зв’язок зі зниженням рівня загального холестерину на 2,9 мг/дл. Рівень холестерину ліпопротеїнів низької густини знизився в учасників цієї групи в середньому на 2,5 мг/дл. Один із авторів дослідження, дієтолог та професор Університету Пенсільванії Пенні Кріс-Етертон, називає такі результати “важливими для покращення здоров’я”.

Дослідники зазначили, що група, яка вживала авокадо, дотримувалася якіснішого раціону. “Це важливо: ми знаємо, що більш висока якість дієти пов’язана з нижчим ризиком низки захворювань, серед яких хвороби серця, діабет другого типу та деякі види раку”, – зазначає співавтор дослідження, доцент кафедри дієтології Техаського технологічного університету Крістіна Петерсен.