Проживання поряд з жвавими трасами може стати серйозним фактором серцевих захворювань, встановили вчені з Університету королеви Марії в Лондоні спільно з дослідниками Оксфордського університету. Автомобільні викиди роблять значний вплив на форму і розмір серця, констатували фахівці.

Нова робота вчених свідчить про те, що ризик постраждати від серцевих проблем через вплив автомобільних вихлопів, що доносяться з шосе поблизу від місця проживання людей набагато вищий, ніж вважалося раніше. Навіть безпечні рівні автомобільних викидів можуть надати значний вплив на серце, стверджують дослідники.

На користь такої думки свідчать результати сканування серця у 4000 чоловік, які були зіставлені з даними про місце їх проживання. З’ясувалося, що у тих, хто живе неподалік від шосе, спостерігалися ознаки ушкодження серця, і чим жвавіший був автомобільний рух, тим більш вираженими виявлялися несприятливі симптоми.

Згідно з даними вчених, вплив частинок PM2.5 з автомобільних вихлопів на серце полягає в тому, що вони сприяють збільшенню камер серцевого м’яза. Подібне збільшення призводить до того, що міокард втрачає здатність нормально прокачувати кров по тілу, а це, в свою чергу, збільшує ризик серцевого нападу, серцевої недостатності або смерті.

Автори роботи відзначили: значні зміни в структурі серця вони спостерігали навіть у людей, що живуть в умовах відносно низьких рівнів впливу забруднення повітря з розташованих неподалік трас.

Джерело: МедікФорум