Нове дослідження вчених показало, що відмова від алкоголю протягом одного місяця пов’язаний зі значними фізіологічними перевагами для людини. Отримані ними дані свідчать: така відмова сприяє нормалізації артеріального тиску, покращує здоров’я печінки, знижує ризик розвитку раку.

Дослідники зібрали три групи жінок в залежності від кількості спиртного, випитого в тиждень. В першу увійшли вживали до 14 одиниць спиртного, у другу – 28 одиниць (три пляшки вина), в третю – 36 одиниць (чотири пляшки вина). Жінок попросили на місяць забути про алкоголь.

Така відмова дав вражаючі результати. Навіть у тих, хто пив вино в межах норми, несприятливі показники, жорсткості печінки та вмісту цитокінів (запальних білків, пов’язаних з розвитком раку) впали в середньому на 14%. Систолічний артеріальний тиск у цій групі жінок знизилася на 6 мм рт.ст.

Дані медоглядів жінок у двох інших групах з більш високим рівнем споживання спиртного також продемонстрували істотне поліпшення параметрів здоров’я. У жінок, які вживали до 28 одиниць алкоголю в тиждень, рівень цитокінів скоротився на 36%, а зниження тиску склало 9 мм рт. ст., тоді як жорсткість печінки не змінилася.

У третій групі, де випивалося чотири пляшки вина на тиждень, рівень цитокінів зменшився на 40%, артеріальний тиск знизився на 10 мм рт. ст., жорсткість печінки – на 15%.

Дослідження впливу алкогольних напоїв на організм жінок і чоловіків спонукали вчених зробити висновок про те, що спиртне особливим чином впливає на представниць слабкої статі. Фахівці стверджують, що жінки частіше стають жертвами довгострокових негативних наслідків від розпивання алкоголю, – зокрема, у них виявляються більш сильно виражені структурні порушення мозку, так що навіть у разі відмови від спиртного мозкові клітини ще якийсь час продовжують руйнуватися.

Джерело: МедікФорум