До Нового року залишилося трохи більше місяця, а крім проблем з подарунком, місцем святкування і компанії потрібно вирішити найважливіше питання: як скинути зайві кілограми, щоб зустріти 2015 в найулюбленішому платті? Редакція UKRHEALTH звернулася за порадами до фахівця щодо здорового способу життя, організатору проекту про здоровий спосіб життя Live up! Юлії Корневой і дізналася важливі поради щодо вибору дієти.

Я б не рекомендувала сідати на жорстку дієту, оскільки в передсвятковий період рівень стресу, який відчуває ваш організм, і так зашкалює. Якщо ви станете навантажувати його ще більшими випробуваннями, то можете отримати в підсумку протилежний ефект.

Тому я розробила декілька порад тим, хто хоче позбутися від декількох зайвих кілограмів без болісних обмежень в харчуванні.

Висипайтеся. Звичайно, до кінця року справ все більше, а часу все менше. Але повірте фахівцям, які давно все виміряли, порахували і зрозуміли, що економія на сні не робить нас більш продуктивними. Навпаки, через недосипання наш ККД знижується, якість виконання завдань падає, ми перебуваємо в стані роздратування і, найстрашніше, намагаємося заповнити нестачу енергії нездоровими продуктами. Організм починає вимагати швидких вуглеводів, і ви ніби крім своєї волі поїдаєте булочки, тістечка, цукерки. Підсумок – зайві кілограми.

Пийте воду. Щоразу, коли між прийомами їжі вам здається, що ви голодні, випийте склянку води – як правило, почуття голоду проходить. І перед їжею випивайте 1-2 склянки води. Після цього ви з’їсте набагато менше.

Їжте з тарілок невеликого розміру. Чим більші тарілки, тим більше порції. А це означає, що ви їсте більше. Згідно з дослідженням, проведеним психологом Брайаном Уонсинк і його дослідницькою групою, якщо ви заміните звичні тарілки для вечері діаметром 30 см на тарілки діаметром 25 см, то в наступному році ви з’їсте на 22% менше їжі. Коли ви з’їдаєте маленьку порцію з великої тарілки, ваш мозок відчуває невдоволення. Але та ж сама порція здаватиметься більш ситною, якщо з’їсти її з невеликої тарілки.

Включіть до свого меню більше овочів і корисних рослин. Починайте прийом їжі з салату. Таким чином ви витісните шкідливі продукти з вашого раціону природним чином – без всяких заборон, які так несприятливо впливають на психіку.

У другій половині дня намагайтеся їсти білки і свіжі овочі замість крохмалистих овочів та інших вуглеводів.

Користуйтеся будь-якою щонайменшою можливістю порухатися: сходи замість ліфта, прогулянка з подругою у парку замість зустрічі у кафе і так далі.

Ці нескладні рекомендації допоможуть вам справитися із зайвими кілограмами досить швидко без катування свого організму дієтами і голодуванням. А щоб все це увійшло в звичку, знайдіть партнера: чоловіка, подругу, колегу. Ви будете підтримувати, контролювати, підбадьорювати і надихати один одного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДІЄТИ

ДІЄТА БЕЗ ДІЄТИ

ЯК ЗБЕРЕГТИ ФІГУРУ ПІСЛЯ ДІЄТИ