В ході дослідження американські вчені не виявили зв’язку між вживанням кофеїну і інвазивним раком грудей. Припущення про існування цього зв’язку висувалися раніше.

Дослідники з Університету Буффало спостерігали майже 80 000 жінок постклімактеричного віку, щоб визначити, чи впливає рівень кофеїну в раціоні на розвиток інвазивного раку грудей.

Кофеїн людина отримує не тільки від кави, але від чаю і деяких інших напоїв. Середній вік досягнення менопаузи в США становить 51 рік, так що ці жінки входили до вікової групи від 50 до 64, в якій реєструється найвище споживання кофеїну.

Крім того, середній вік виявлення пухлин грудей в США становить 62 роки. Такий збіг віку менопаузи, діагностики раку і максимально високого споживання кофеїну дозволило отримати найбільш об’єктивні дані про те, як цей компонент впливає на ризик пухлин молочних залоз.

Читайте також:  Кардіолог порадила використати банани для зниження артеріального тиску

Результати дослідження публікує International Journal of Cancer. Вони однозначно свідчать про те, що на ризик раку грудей не впливає кількість кофеїну в раціоні.

85% американців щодня вживає хоча б один напій з кофеїном. Тому вкрай важливо знати, як цей інгредієнт впливає на організм, особливо в питанні виявлення пухлин грудей, які є найбільш поширеним типом раку і другим за смертністю онкологічним захворюванням в США серед жінок.