Дослідження неодноразово доводили, що дієта і якість сну нерозривно пов’язані. Так, те, що людина їсть протягом цілого дня, а також час прийомів їжі можуть вплинути на швидкість засипання. Експерти дали кілька порад щодо змін у харчуванні, які допоможуть спати краще.

Перше, що рекомендують робити фахівці – не пропускати ранковий прийом їжі. Збалансований сніданок з низьким вмістом цукру і великою кількістю здорових жирів і білків дозволить залишатися енергійним протягом дня. Хорошими варіантами є каша або мюслі, стверджують експерти. Згідно з дослідженнями, якість сну мала тенденцію поліпшуватися у тих учасників, які снідали.

Читайте також:  Чому з'являється наліт на язиці і про що він говорить

Крім того, рекомендується обмежити споживання алкоголю перед сном. Він може сприяти швидкому засипанню, але на короткий термін. Це означає, що повноцінний сон людини буде порушений. Радять також переконатися, що протягом дня організм отримує достатню кількість калорій. Фахівці пояснили, що людина часто плутає голод, спрагу і втому, тому важливо правильно розподіляти споживання їжі і води протягом для. Під час сну організм працює – в зв’язку з цим важливо забезпечити його достатньою кількістю поживних речовин, щоб їх вистачило на ніч.

Відзначається, що пізній прийом їжі сприяє порушенню сну, так як їжа пригнічує природне вироблення мелатоніну. Цей гормон відіграє вирішальну роль у регулюванні природного циклу сну. Однак якщо не хочеться лягати спати голодним, то можна трохи перекусити, щоб відчувати себе комфортно. Головне-правильно вибрати закуски, які не будуть порушувати сон. Відмінно підійде чорнослив і банан, пише Eat This, Not That!

Читайте також:  Онколог розкрив симптоми хвороби, котра здатна позбавити людину можливості говорити

За словами експертів, перед сном можна випити вишневий сік. Вишня має високий вміст мелатоніну, а також протизапальні властивості, які можуть позитивно впливати на сон. Відзначається, що напій не повинен містити цукор.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News