Всі ми пам’ятаємо мудрість про те, що вечерю треба віддати ворогові. Виявляється, звичка щільно наїдатися вечорами викликає цілий каскад подій в нашому тілі.

Поганий апетит вранці. Занадто багато їжі вечорами може викликати відсутність апетиту на наступний ранок, що призведе до пропуску сніданку. А це – найважливіший прийом їжі за день.

Захворювання шлунково-кишкового тракту. Якщо ви постійно отримуєте великі порції їжі на ніч, то травлення порушиться, а з часом це може привести до шлунково-кишкових захворювань – гастриту, виразці шлунка, ентериту, запорів і навіть раку товстої кишки.

Почастішання пульсу. Через переїдання серце повинно працювати більш інтенсивно, ніж зазвичай, для перетравлення їжі що може привести до почастішання пульсу. Прийом їжі вечорами також може викликати підвищення артеріального тиску. Вживання висококалорійних страв після 18:00 збільшує ризик високого тиску і зростання рівня цукру в крові, що загрожує діабетом другого типу.

Поганий сон. Щільні вечері заважають хорошому нічному сну. Недолік сну, в свою чергу, може вплинути на самопочуття на наступний день. А це стане причиною стресу і втоми вранці.

Гострий панкреатит. Переїдання може збільшити ризик гострого панкреатиту у людей з каменями в жовчному міхурі. Іноді раптовий спалах гострого панкреатиту призводить до летального результату, як нагадує The Health Site.