Вчені з Болонського університету провели дослідження, щоб зрозуміти, чому деякі люди можуть жити більше 100 років. Вони вивчили генетику 81 довгожителя з усього італійського півострова.

За словами вчених, механізм старіння є загальним для всіх людей фактором ризику виникнення хронічних захворювань. Саме тому разом з генами літніх людей дослідниками були вивчені матеріали молодих і здорових італійців. Результати опубліковані в науковому журналі eLife.

Порівнявши зразки крові літніх людей у віці від 105-ти років і більше молодих людей у віці до 68-ми років, вони провели аналіз з використанням даних з іншого дослідження, в якому взяли участь 333 італійця у віці від ста років і 358 осіб у віці близько 60-ти років.

Читайте також:  Які обстеження потрібно проходити після 30 років

Виявилося, що групи довгожителів мають у своєму геномі п’ять змін, пов’язаних з генами COA1 і STK17A. “Наші результати свідчать про те, що механізми репарації ДНК і низька навантаження мутацій в конкретних генах – два центральних механізму, які захистили людей, що досягли граничної тривалості, від вікових захворювань”, – поділився автор Клаудіо Франчески, почесний професор імунології Болонського університету.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News