Вакцинація у Великобританії відбилася на показниках смертності. Рівень смертей у людей старше 65 опустився нижче середніх показників до пандемії, так як всі старі і хворі вже померли.

За рахунок масштабної вакцинації від коронавірусу населення Великобританії тут змінилися середньостатистичні показники смертності. Так, серед осіб старше 65 на території Англії та Уельсу рівень смертності впав нижче тих відміток, які фіксувалися до пандемії.

Але чому люди старшого віку стали вмирати рідше? Це пов’язано з тим, що найстаріші і хворі під час пандемії вже померли, і тепер залишилися ті, хто міцніше. Смертність у віковій групі від 65 до 85 у вересні була на 0,66% нижче середньостатистичної до пандемії. А серед осіб старше 85 це зниження склало 1,7%.

Читайте також:  Секрет довголіття: який продукт треба частіше їсти, з'ясували вчені

Експерти вважають, що низький рівень смертності у осіб похилого віку є чудовим доказом і того, що вакцинація допомагає їм захищатися від серйозної форми хвороби.

При цьому сплеск смертності, який спостерігався під час другої хвилі в січні цього року, тепер згладжений, оскільки найбільш вразливі вже померли взимку. Пережили ту хвилю особи старше 65 років нині отримали надійний захист.

Попередні дослідження також показували надмірну смертність від інших хвороб крім пандемії серед осіб молодше 65 років. Офіс національної статистики показав, що 48% випадків надлишкових смертей серед усіх вікових груп в Англії та Уельсі з липня цього року не пов’язаний з коронавірусом.

Читайте також:  Дієта з високим вмістом спецій може сприяти зниженню тиску: результати дослідження

Раніше дослідники з Італії повідомили, що середній вік вмираючих від коронавірусу італійців, які встигли повністю вакцинуватися, становить 85 років. Але зазвичай вони мають не менше 5 додаткових хвороб, пише The Daily Mail.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News