Подібним напоєм тамували спрагу ще стародавні греки. Про це розповів спеціаліст-нарколог Євген Брюн. За словами експерта, у спекотну погоду вживати краще біле вино.

Розбавлене навпіл водою біле вино добре втамовує спрагу, а за умови помірного вживання не завдасть шкоди здоров’ю людини, здоров’ю, заявив Євген Брюн. У спеку, зазначив він, краще вибирати саме такий варіант алкогольних напоїв – розбавлене вино не дає відчутно захмеліти і добре втамовує спрагу.

«Біле вино в спеку переноситься легше, ніж червоне, оскільки робиться з чистого соку, в ньому менше цукру, танінів та інших речовин, які «завантажують» печінку. Червоне вино «важче через барвники, шкурки, від кісточок винограду, флавоноїдів»», – обґрунтував свою пораду фахівець.

У той же час кардіолог Євген Осипов заявив про те, що у спекотну погоду слід утримуватися від будь-якого спиртного, а якщо і випивати, то не більше 50 грамів вина за добу.

У білому вині містяться вітаміни РР, С і групи В, в ньому багато антиоксидантів, ефірних масел, органічних кислот, мікроелементів. Біле вино володіє потужною бактерицидною властивістю, ті ж греки пили його при отруєнні, щоб придушити й швидко вивести токсини.

Крім того, біле вино має властивість розширювати судини і позитивно впливати на роботу серця, знижувати високий рівень холестерину в крові. Вважається, що регулярно приймаючи по 50 мл вина перед вечерею, можна наполовину знизити ризик розвитку інфаркту та інсульту.